Adventi készülődés 12.: Piros masnis ünnepi gyertya
Családinet [cikkei] - 2009-12-11
A karácsonyi ünnep elengedhetetlen szimbóluma a gyertya. Színek közül leginkább a pirosat és az aranyat társítjuk hozzá. Készítsünk piros masnis ünnepi gyertyát!
Igazán elegáns dísze lehet az ünnepi asztalnak ez a gyertya, a nagy piros masnival, körülölelve zöld ágakkal és pici piros díszekkel!
Hozzávalók:
- Piros méhviaszlap
- snittszer
- hajszárító
- 12x15 centiméteres piros hengergyertya
Nyomtasd ki a mintákat, vágd ki őket. Fektesd a darabokat – a masnit, a csomót és a szalagokat – a méhviaszlapra, és vágd körbe snittszerrel.
A fotó szerint hajtsd meg a masnit és rá a csomót.
A masni sablon két végét, hajtsd be középre, majd hajtogasd rá keresztbe a csomósablont is.
Rendezd el a szalagokat, ahogy neked tetszik, és tedd rá a masnit, úgy hogy egy kicsit takarja a felső sarkakat.
Picit nyomd össze a darabokat, és használj hajszárítót is hogy szépen összeragadjanak.
Vágj ki a méhviaszlapból egy 3 centiméter széles szalagot, olyan hosszúságban, hogy körülérje a gyertyát. (Természetesen, ha kicsinyíted vagy nagyítod a sablont, akkor a szalag szélessége is vele kell, hogy változzon!)
Tekerd körbe a gyertyán, és a végek találkozására tedd a kész masnit. Picit nyomd rá és használj hajszárítót a stabilabb tartás érdekében.
Láttad már Karácsonyi kifestőinket?
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Fontos tudnivalók ünnepek előtt és után
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: