SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 13.: Környezettudatos karácsony

Családinet [cikkei] - 2009-12-12
A karácsonyi készülődés közepette sem feledkezhetünk meg a környezettudatosságról. Ajándékvásárlási körútjainkra vigyünk magunkkal vászontáskát! Üdvözlőlapunk is lehet környezetbarát! A díszek kiválasztásánál legyen szempont a környezetvédelem.
Adventi készülődés 13.: Környezettudatos karácsony

Ajándékvásárlási körútjainkra vigyünk magunkkal vászontáskát!

vászon szatyorNe fogadjuk el a pénztárnál adott műanyagszatyrokat, főként a kisebb termékek (harisnya, kozmetikum, stb.) befogadására alkalmas arasznyi - méretéből adódóan tehát a továbbiakban semmire sem használható - zacskókat. Odahaza úgyis a kukában végezné.
Így kevesebb műanyaghulladékot "termelünk", ami "sok kicsi sokra megy" alapon igenis számít, még egy olyan aprócska használati eszköz esetében is, mint a zacsi...

Üdvözlőlapunk is lehet környezetbarát!

Az agyonlaminált és fóliázott, klórozott papíros, celofánba burkolt üdvözlőlapok helyett válasszunk újrahasznosított papír lapalapanyagút vagy készítsünk saját magunk képeslapot!

Készítsünk saját képeslapot, kártyát: szerezzünk be klórozatlan papírt és fessünk, rajzoljunk vagy ragasszunk rá. Ebben a munkában a gyerekek is szívesen segítenek.
Ne vásároljunk zenélő lapokat! A bennük lévő elektronikai résszel és az elemmel csak feleslegesen növeljük a veszélyes hulladékok mennyiségét.
Ötletes, alternatív megoldást kínálnak a Tudatos Vásárlók Egyesületének karácsonykor küldhető, internetes képeslapjai!


A díszek kiválasztásánál legyen szempont a környezetvédelem.

A lakás, a fenyő, stb. szépítésére válasszunk természetes anyagokból (textil, vessző, gyékény, agyag, üveg, papír, szárított virág, termés, díszmézeskalács, stb.) készült díszeket.

Kerüljük a műanyag és silány minőségű díszeket, keressük a tartósabbakat!

A díszeket ne cseréljük le minden évben, csak azért mert épp nem „divatosak" a színeik vagy egyszerűen csak „már tavalyiak"... Ha változatosságra vágyunk, cserélgessük évről évre a díszeket rokonokkal, barátokkal.
A klímaváltozás szempontjából fontos energiatakarékosság jegyében mondjunk le az egész házat, kertet elborító égősorokról és világító díszecskékről. Ugyanolyan - vagy tán még ünnepélyesebb, kellemesebb - hangulatot biztosíthatnak a mécsesek, gyertyák, lampionok...

Forrás: www.humusz.hu
Fotó: condesign/Pixabay.com

Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja