SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 14.: A karácsony illatai

Családinet [cikkei] - 2009-12-13
Mindannyiunkban elevenen él a gyermekkorok karácsonya: fenyő-, vanília-, szegfűszeg-, és narancs illata. Nagymamáink süteményének illata bejárta az egész házat. Boldogság és öröm töltötte el a lelkünket. Idézzük fel ezeket a kellemes illatokat és emlékeket!
Adventi készülődés 14.: A karácsony illatai

Természetesen fenyőillatot a legegyszerűbben egy darab fenyőággal hozhatunk a lakásba. Ha narancsba szurkálunk pár szegfűszeget, kellemes illatot fog árasztani egész karácsonyban. Ha egy-két szál vaníliát is kirakunk, nem fogunk csalódni.

Készíthetünk illóolajokból is egyveleget, amit párologtathatunk.

Sőt barátnőnek, édesanyának pompás ajándék lehet egy saját készítésű, egyedi parfümös üvegecske, amit megtölthetünk a kedvenc illatával.

Kis parfümös üvegcse

Hozzávalók:

üvegcse- kicsi üres üvegek, jól záródó kupakkal
- dekorációs üvegkavics
- pillanatragasztó
- alkoholos filctoll


- ezüst/aranyszínű filctoll

Nagyon jó kis üveget lehet kapni, amiben eredetileg kínai mentaolaj van, gyógyszertárban fillérekért beszerezhető. De bármifajta cseppentős üveget ki lehet így csinosítani.

Első lépésként alaposan elmossuk az üvegünket kívül-belül. Körömlakklemosóval zsírtalanítjuk a festendő felületet, felragasztjuk a dekorációs üvegkövet. Ha megkötött el is kezdhetjük felrajzolni alkoholos filccel a virágot, - vagy bármi mást -, majd ezüst, vagy arany filccel keretezhetjük. Ha sötét színű üvegünk van, akkor az ezüst/arany filccel fessük meg a mintát és azt árnyaljuk a színes filccel. A kupakot is kifesthetjük.

Megtölthetjük gyönyörűséges üvegeinket saját készítésű parfümökkel is!

A természetes parfümök legjobb alapanyaga a jojobaolaj, amely sokáig konzerválja az illatot, és bőrnyugtató hatása is előnyös. 10 ml jojobaolajhoz 20-30 csepp illóolajat keverjünk.

Karácsonyi illatot fahéj, szegfűszeg és narancsolaj keverékéből készíthetjük.

Érdemes egy-két illatra koncentrálni illetve megszaglászni és egymással összevetni az illóolajokat a drogériákban, nehogy valami borzasztó egyveleget gyártsunk. De az illóolajok dobozán általában fel van tüntetve, milyen illatokkal párosíthatók. A kész parfümünket 2-3 hétig tartsuk sötét, hűvös helyen - ennyi idő alatt összeérnek benne az összetevők.

Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!

Láttad már Karácsonyi kifestőinket?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja