SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tanácsok a karácsonyi előkészületekhez

Családinet [cikkei] - 2012-11-10
Ebben a nyüzsgő világban sokszor nehéz ráhangolódnunk az ünnepekre, pedig ez az alapja mindennek. Íme néhány tanács erre az évre is, amelyek segíthetnek ebben!
Tanácsok a karácsonyi előkészületekhez
  • 2015. november: Gondolkozzunk el, milyen ajándékokat szeretnénk venni, írjunk róla listát! Fontos, hogy ne olyan meglepetést válasszunk, ami nekünk tetszik, hanem olyat, aminek biztosan örül a megajándékozott! Ha van egy kis szabadidőnk, nézzük át a katalógusokat, vagy nézzünk szét a boltokban, majd készítsünk egy listát arról, hogy mit hol (és mennyiért) szeretnénk megvásárolni!
    Ha esetleg különleges, egyedi ajándékokkal szeretnénk meglepni szeretteinket, készítsük el azokat saját kezűleg! Manapság már rengeteg ötlet van különböző újságokban és az interneten is, és minden városban található legalább egy kreatív hobbi bolt, ahol bőséges választékkal várják a kézműveskedni vágyókat. Az alapanyagokat viszonylag olcsón be lehet szerezni, de ha egy kicsit szétnézünk a lakásban, az udvaron, a kertben, sok hasznos dologra lelhetünk. Az ilyen, saját készítésű ajándékokat azonban időben el kell kezdeni tervezni, beszerezni a hozzávalókat, hogy legyen időnk tökéletesen elkészíteni.
     
  • 2015 november 18-28: Vásároljunk koszorúalapot, terméseket, gyertyákat, különböző díszeket, és készítsük el az idei adventi koszorút, hiszen idén december 2-án meg kell gyújtanunk az első gyertyát! (Kreatív ötleteket találhatunk különböző magazinokban és az interneten is.)
     
  • 2015. november 29: Advent első vasárnapja
     
  • 2015. november – december: Vásároljunk vagy töltsünk le (és írjunk ki) karácsonyi filmeket és zenei albumokat, és tegyük el ezeket egy külön dobozkába!
  • 2015. december eleje: Vásároljuk meg az ajándékokat (vagy az alapanyagokat) és a csomagolóanyagokat most! Ilyenkor már karácsonyi hangulatunk lehet, hiszen már mindenhol villognak a fények és szól a karácsonyi zene, de még időben vagyunk ahhoz, hogy ha esetleg valamit nem tudnánk megvásárolni, van még időnk szétnézni máshol is. Ha megvannak (elkészültek) az ajándékok, dugjuk el őket, de még ne csomagoljuk be! Szabadidőnkben gyártsunk díszeket! Vegyünk színes papírt és egyszerűen vágjunk ki formákat (fenyőfa, csillag, angyal, csengő stb.), készítsünk tobozból, száraz növényekből (levelek, szárított narancs, citrom stb.) díszeket, de ha nincs rá időnk, vehetünk készen kaphatókat is!
     
  • 2015. december 6: Advent második vasárnapja
     
  • 2015. december 7-9.: Takarítsuk ki a házat (/szobát). Szánjunk rá több napot, legyünk alaposak, úgy a karácsony is jobb kedvvel telik majd! (*A takarításhoz szintén van egy pár praktikus jó tanácsom, ezt a cikk végén írom le.)
     
  • 2015. december 8-9.: Díszítsük fel az egész házat (kívül-belül)! Tehetünk fényeket az ablakba és a szobába is! (Függönytartóra feltekerve, félhomályban nagyon hangulatos lehet!)
     
  • 2015. december 13.: Advent harmadik vasárnapja
     
  • 2015. december 15-16.: Süssünk mézeskalácsot, díszítsük ízlésesen (egy része az ajándékok mellé is kerülhet)
     
  • 2015. december 20: Advent negyedik vasárnapja
     
  • 2015. december 22-23.: Hallgassunk karácsonyi számokat, nézzünk meg néhány karácsonyi filmet és közben csomagoljuk be az ajándékokat! (A mézeskalácsot ne felejtsük el hozzátenni!) A párologtatóba tegyünk néhány csepp fahéjas, narancsos illóolajat, ezáltal egyből karácsonyi hangulatba kerülünk!
     
  • 2015. december 24.: Délelőtt díszítsük fel a karácsonyfát és gyönyörködjünk benne! Hallgassunk egész nap karácsonyi számokat, nézzünk karácsnyi filmeket, legyünk a szeretteinkkel és tegyünk így az elkövetkezendő napokban is! smiley

Dorisita smiley

*Néhány tipp, hogy a takarítás is könnyebben menjen:

  1. Szedjük le a függönyt, ágyneműhuzatot és rakjuk be a mosógépbe (lehetőleg ne egyszerre smiley).
  2. Pókhálózzuk le az egész szobát egy pókhálózóval, vagy ha nincs, a partvis végét tekerjük bele egy száraz rongyba és használjuk ezt a plafon, a sarkok letakarítására!
  3. Jöhet a portörlés! Fogjunk egy vödröt vagy kisebb lavrot, engedjük félig langyos vízzel, tegyünk bele egy kis tisztítószert, ami kifejezetten a portörlésre van kitalálva, fogjunk egy rongyot és miután mindent lepakoltunk a polcokról, szekrényekről, kezdődhet a portörlés! (Ne felejtsük el a radiátor csöveit sem!) Fontos, hogy többször öblítsük ki a portörlő rongyot és ha bekoszolódik a víz, cseréljük le, mert annak semmi értelme, hogy koszos vízzel/ronggyal maszatoljuk szét a port.
  4. Miután mindent letöröltünk, cseréljük le a vizet ismét és jöhet az ablak és az ajtó! Sokan nem is foglalkoznak az ajtókkal, pedig azok is legalább annyira koszolódnak, mint az ablakok... Tehát a kereteket töröljük le a vizes ronggyal, majd töröljük át az üveget is! Ezután fogjunk egy ablaktisztító folyadékot és egy száraz, nem szöszölős ronggyal töröljük át az üvegeket, hogy ne legyenek maszatosak! (Erre egy olcsóbb módszer, ha fogunk egy papírgalacsint és mindenféle vegyszer, víz, rongy nélkül ezzel áttöröljük az üveget, ugyanis ez is eltünteti a víz által hagyott foltokat.)
  5. Pakoljuk vissza a polcokra, szekrényekbe a dolgainkat, de mindent törölgessünk át!
  6. Utolsó simítások egyikeként porszívózzunk, vagy söpörjünk fel, majd vegyük ki a mosógépből a függönyt és egyből, vizesen rakjuk fel a helyére! A legegyszerűbb módszer, ha a két szélét a két szélső csipeszre akasztjuk fel, majd mindig felezgetjük a függönyt és a csipeszeket, és így biztosan egyforma távolságra lesznek felcsipeszelve!
  7. Végül szövetfrissítővel fújkáljuk be a szőnyeget és a szöveteket vagy mossuk fel a padlót, és néhány percre hagyjuk nyitva az ablakot, hogy alaposan kiszellőzzön a szoba.
  8. Az ágyneműhuzatokat teregessük ki, majd ha megszáradt, húzzuk fel újra, és már alhatunk is a tiszta, illatos, kellemes szobában!

Indexkép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja