Ünnepi dress code kalauz
Családinet [cikkei] - 2012-12-19
A karácsony és szilveszter közötti időszak tele van hivatalos vagy kötetlenebb hangvételű partikkal, vacsorákkal és estélyekkel. Az ezeken való ildomos megjelenés sokaknak nagy fejtörést okozhat. Nézzük, hogy a parti jellegének megfelelően, milyen öltözéket illetve kiegészítőt válasszunk, hogy biztosan szívdöglesztő és helyénvaló legyen megjelenésünk.
Egy elegáns karácsonyi estélyre vagy szilveszteri bálba, általában az ú.n. „black tie” a dress code. Ez annyit jelent, hogy a férfiaknak szmoking és fekete csokornyakkendő, a hölgyeknek pedig nagyestélyi a megfelelő öltözet. Ha nagyon illusztris helyre vagyunk hivatalosak, akkor a „white tie” is elképzelhető, amely a „black tie” még elegánsabb verziója. Ez az uraknak frakkot, fehér inget, mellényt és övsálat jelent, melyhez a nevéből adódóan szintén fehér csokornyakkendőt kell kötni. A hölgyek esetében annyiban tér el, hogy fontos, hogy a nagyestélyi földig érjen.
Amennyiben egy ennél kötetlenebb, de mégis elegáns karácsonyi vagy szilveszteri partira vagyunk hivatalosak, akkor a „formal” öltözet előírásait érdemes figyelembe vennünk. Ez urak esetében 18 óra előtt és után szintén sötét öltönyt valamint nyakkendőt jelent. A hölgyek számára ilyenkor 18 óra előtt egy elegáns ruha, azt követően pedig kisestélyi vagy más néven koktélruha a megfelelő választás.
Ha egy baráti, bulizós estét tervezünk, akkor nyugodtan válasszunk vagányabb szettet. Uraknál laza stílusú ing, galléros, esetleg sima póló, míg a hölgyek nyugodtan kihangsúlyozhatják szexi oldalukat. Dönthetünk egy szép mini ruha mellett, de ha lezserebben szeretnénk felöltözni, akkor akár kombináljuk kedvenc csizmánkat, farmerünket egy bulizósabb felsőrésszel.
A gondosan megválasztott parti öltözet mellett fordítsunk nagy hangsúlyt a kiegészítőkre. Ügyeljünk arra, hogy a táska, a cipő és adott esetben az öv színben harmonizáljon. Az ékszerek is nagy szerepet játszanak, hiszen ezeknek köszönhetően még szebben csilloghatunk bárhova is megyünk. Válasszunk a ruhánkhoz stílusban passzoló ékszert, és vegyük figyelembe a ruha jellegét is. Egy bonyolultabb ruhához igyekezzünk egyszerűbb ékszereket viselni, míg egy letisztultabb fazonhoz bátran válasszunk nagyobb és feltűnőbb ékszereket, melyek garantáltan feldobják az öltözetünket.
Az Ékszeranetről.hu webshop kínálatából bármilyen alkalomra megtalálhatjuk a megfelelő ékszert. Amennyiben a ruhánk már megvan, amihez ékszert keresünk, akkor a virtuális kamera segítségével kényelmesen otthonról már a konkrét ruhához tudunk ékszereket próbálni. Ha rábukkantunk az áhított ékszerre, akkor pedig nincs más dolgunk, mint egyszerűen megrendelni a fotelből.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Karácsonyi díszek tárolása
Következő hír
Veszélyes Karácsony?
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: