SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Van veszélyes henna is, a fekete

Szőke Judit [cikkei] - 2008-06-16
A nyár a hennás testfestésnek is a főszezonja. A szülők is - teljes joggal - szívesebben veszik a testdekoráció eme kíméletesebb és egészségesebb formáját. Kétségkívül nagyon szép, művészi motívumokkal díszíthető a test ennek a mehendinek is nevezett, apró trópusi cserje friss leveleiből és hajtásaiból őrlés után nyert pépnek köszönhetően. Sőt kiváló hajszínezésre is. Ámde...
Van veszélyes henna is, a fekete
A hennának a színén kívül kellemes illata és hűsítő hatása is van. Számos hiedelem kapcsolódik hozzá. Indiában közkedvelt esküvői szertartásokon. Anyagi fellendülést jelképez, amelyet a mennyasszony az új házába visz. Egy nappal az esküvő előtt a mennyasszony barátai és rokonai összejön, és a mennyasszony tenyerére és lábfejére friss hennalevelek sötétzöld pépjével díszítő rajzokat készítenek. A hennapaszta körülbelül 3-4 óra elteltével szárad meg. Ez idő alatt a mennyasszonynak ülve kell maradnia. Ez jó alkalom arra, hogy végighallgassa a jó tanácsokat. Mikor megszáradt, lemossák, vagy egy életlen késsel lekaparják a festékkérget. Barna rajzolat marad  a nyomán, mely egy hétig megmarad. Az esküvő után a henna elhalványulásáig az ifiasszony nem végez semmilyen házi munkát.

Férfiak is szívesen használják a hennát, mely nem csak kozmetikai célokra alkalmas, hanem gyógyításra is, főleg bőrbetegségeket kezelnek vele. Fertőtlenítő és szövetösszehúzó hatása is van, ezért gyakran használják kisebb karcolások ellátására, égési sérülések és ekcéma kezelésére. Ezen kívül pozitív hatást gyakorol húzódásokra, reumás fájdalmakra, és ízületi gyulladásokra. Lábfejre kenve hatásos lábgombásodás, tyúkszem, vízhólyag ellen, ecettel keverve pedig állítólag csillapítja a fejfájást.
Európában is ismert, hogy remek hajkondicionáló, jól használható korpásodás ellen, megállítja a hajhullást.

A hennafestés bőrbarát testkozmetikai módszer mely minden korosztály számára ideális. De vigyázat! A fekete hennát használó testfestőket messzire kerüljük el! Fekete henna ugyanis a természetben nem fordul elő, csak adalékanyaggal együtt keletkezhet. S így súlyos, akár életre szóló érzékenységet, allergiát, kellemetlen bőrgyulladást okoz. A figyelmeztető tünetek (megjelenhetnek a festés után közvetlenül, de akár hetek múlva is): viszketés, bőrpír, kiütés, hólyagok. Ezek el is tűnhetnek szerencsés esetben, de nem érdemes kockáztatni. 
A természetes henna színe a zöldes barnától a barna színig változik. Ha a testfestő által alkalmazott festék színe sötét (fekete), feltételezhetően valamilyen festéket kevert az eredeti hennához. Ha azt állítja, hogy az általa alkalmazott festék akár egy óra múlva is eltávolítható, nagy valószínűséggel fekete hennát használ, mivel az eredeti henna a bőrrel érintkezve hosszabb ideig megmarad és sötét vöröses-gesztenye színt eredményez. Tehát csak óvatosan!
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja