SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szünidei játékok a szabadban - 2. rész

Családinet [cikkei] - 2011-07-29
Összeszedtünk a vakációra néhány unaloműző ötletet.
Ezek a játékok könnyen megtanulhatók, szórakoztatók, nem kell hozzá sok kellék.
Szünidei játékok a szabadban - 2. rész

Ki bírja szusszal tovább?

Minden gyerek könnyen feldob egy lufit a levegőbe, azonban azt fújással fenntartani már sokkal nehezebb...

A játék menete:
Mindenki kap egy lufit, amit fel kell fújni és jól be kell kötni, majd kezdjétek el fújni felfelé. Az a cél, hogy minél tovább maradjon a levegőben. Akié földet ér, az kiesik. Az a játékos nyer, akinek a legtovább marad a lufija a levegőben.

Tipp a szülőknek:
A játék egy másik változatában a gyerekek kezükkel tartják a levegőben a léggömböt, folyamatosan ütögetik a tenyerükkel. Ezt kisebbekkel is lehet játszani, kissé több időt vesz igénybe, mint az első változat.
Időtartam: 10 perc.
Lakásban, szabadban játszható.
Szükséges eszközök: léggömbök.
A játék célja: Fejleszti a mozgást, koordinációs készséget.  

Macska-egér játék

A játék menete:
Egyikőtök a macska, a többiek az egerek. Odagyűltök a macska köré és kérdezgetitek, mit szeret enni. A macska elengedi a fantáziáját és pl. azt válaszolja, hogy „halat”, „rágógumit”, „sajtos tésztát” és ehhez hasonlókat. Egyszer csak elhangzik az „egeret” válasz is
. Indul a fogócska, a macska meg akarja fogni a többieket! A megfogott egér lesz a macska  a következő körben.
 
Tipp a szülőknek:
Amennyiben senki sem akar macska lenni, vagy a cicának nem sikerül egeret fogni, akkor a legidősebb játékos lesz a következő körben a fogó.
Időtartam: 10-15 perc.
Lakásban, szabadban játszható.   
A játék célja: Fejleszti a mozgást és a koncentrációs készséget.

Labdázz a fallal

Egyedül és csoportosan is játszható, nem kell hozzá más, csak egy ablaktalan házfal vagy csukott garázsajtó és egy labda.

A játék menete:
Első körben állj a fal elé és dobd neki a labdát, majd kapd el. Második körben tapsolj egyet, mielőtt elkapnád. A többiek csinálják utánad és igyekezzetek minél többet tapsolni, mielőtt visszatér a labda a falról. Ki tapsol a legtöbbet?


Tipp a szülőknek:
A játék nehezíthető további elemekkel, a gyerek megpördülhet a saját tengelye körül,  egy lábon áll, vagy mondjuk, kinyújtja a nyelvét, mielőtt elkapja a labdát. Itt bárki kitalálhat valamit. Az egyik játékos előmutatja, a többi pedig leutánozza. Aki a legügyesebb, az találhatja ki a következő „motívumot”.
Időtartam: 5-10 perc.
Kizárólag szabadban játszható.
A játék célja: Fejleszti a mozgást, ügyességet, számolási készséget.

Őrizd a kincset!

A játék menete:
Vegyetek egy nyitott cipősdobozt, aminek az oldalát kidekoráljátok. Kívülről megfesthetitek, teleragaszthatjátok újságkivágásokkal. A „kincsesládát” töltsétek meg szép kövekkel, apró játékokkal vagy édességekkel. Az „őrnek” kössétek be a szemét és ültessétek a kincsesláda elé. A többiek nagy körben állnak. A játékvezető szótlanul rámutat valakire, aki megkísérel ellopni egy kincset. Mind a „tolvajnak”, mind az „őrnek” nagyon oda kell figyelni. A kincsek őrzőjének meg kell akadályozni, hogy valami eltűnjön a ládából úgy, hogy megérinti a „tolvajt”, vagy rá mutat. Ha rajtakap valakit, akkor az a kincs az övé lesz. Ezután egy másik játékos következik a körből. Ha a másik játékosnak nem sikerül elcsenni a kincsből, akkor ő lesz az őr, természetesen bekötött szemmel.

Tipp a szülőknek:
Minél érdekesebb kincsek vannak a dobozban, annál motiváltabbak lesznek a játékosok.
Egy másik változat szerint, ha az őr öt alkalommal meg tudja akadályozni a lopást, jutalmat választhat magának a kincsek közül, majd átadja egy másik játékosnak a terepet.
Időtartam: 5-10 perc.
Lakásban, szabadban játszható.
Szükséges eszközök: kendő, doboz, játékok, kövek, vagy édességek.
A játék célja: Fejleszti a koncentrációs készséget, ügyességet, és az érzékelést.

Gyufásdoboz-staféta

A játék menete:
Alakítsatok két azonos létszámú csapatot. A tagok álljanak fel sorban egymás mögé. Mindkét csapat kap egy-egy gyufásdobozt, amiből kiszedtétek a fiókot. Az elöl álló játékosok felhúzzák az orrukra a doboz külső részét. Egy megadott jelre indul a staféta. A legelső csapattag továbbadja a következőnek a gyufásdobozt, de nem kézzel, hanem úgy, hogy a másik játékos beledugja az orrát és így veszi át. Akinek nem sikerül és leesik a doboz, az az orrára húzza, és előre szalad. Az a csapat nyer, ahol hamarabb a sor végére ér a skatulya.

Tipp a szülőknek:
Több mozgást vihetünk a játékba, amennyiben minden második játékos leguggol. Így az első álló játékos leguggol, hogy átadhassa a másodiknak, az pedig feláll, hogy átadhassa a harmadik játékosnak, és így tovább.
Időtartam: 10-15 perc.
Lakásban, szabadban játszható.
Szükséges eszközök: két üres gyufásdoboz.
A játék célja:   Fejleszti az ügyességet, a koordinációs és koncentrációs készséget.

Fotó: plattsnacker:  Warten auf den Sommer ... 

Szünidei játékok a szabadban - 1. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja