SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Menjünk táborba!

[cikkei] - 2005-06-12
Hamarosan itt a nyári szünet! Ideje eldönteni, hova menjünk a nyáron. Ami a gyereknek öröm, az a szülőnek lehet, hogy gond. Hiszen a vakáció sokkal hosszabb, mint amennyi szabadsága a szülőnek van.
Menjünk táborba!

Mi legyen akkor a gyerekkel? Hol vannak már az úttörő táborok? Annyi minden van már helyettük: sport-, nyelvi, kézműves-, indián táborok – a legkülönbözőbb kínálat áll rendelkezésünkre. De a nyári szünet a gyerek számára a pihenés ideje, hol töltse hát szabadságát, hogy értelmes elfoglaltságot is találjunk számára? Hogyan válasszuk ki, melyik tábor lesz a legjobb neki? Az ára legyen a döntő, vagy az, hogy milyen programot ajánlanak?

 

Alapvető szempont természetesen, hogy a gyereket melyik érdekli! Még mindig az iskolai szervezésű táborok tűnnek legígéretesebbnek, ahol semmi különöset nem ígérnek, „csak” játékot, kirándulást, pancsolást!

 

Érdeklődjünk a körülményekről is: Lepusztult épületek vannak, vagy éppen most épül az új úszómedence? Az ilyen kérdésekre legkönnyebben azoktól a szülőktől kapunk választ, akiknek már üdült ott a gyereke. A végső döntés előtt esetleg személyesen is elmehetünk megnézni a tábor helyszínét! (Ma már az interneten is nézhetünk képeket, leírásokat)

 

 

Ha tehetjük, ismerjük meg azokat a pedagógusokat, akik a táborban a gyerekeinkre vigyáznak (ezért is előnyös egy iskolai szervezésű tábor, ott már tudjuk, kikkel lesz a gyerek)! Szimpatikusak? Milyen programokat ígérnek? Csak olyan táborba engedjük el a lányunkat, fiunkat, ahol meg tudunk bízni a felnőttekben, akikre szívesen bízzuk a gyereket! Szerencsés, ha a gyerek is ismeri már a táborvezetőt, tanárokat, felnőtteket!

Jó, ha nem egyedül megy a gyerek, ha van vele egy barát, egy testvér, van egy biztos pont mellette, egy kapaszkodó, ha szükség van rá.

 

Nyáron szerencsésebb, ha nem az iskolában megszokott vasfegyelem szerint kell élnie, hiszen a nyár a lazítás ideje. Ettől még jó, ha van egy napirend, amihez igazodni kell, akkor jobban használja ki a gyerek is az idejét (nem „folyik ki a kezeiből”).

 

Nagyon fontos, mekkora gyereknek keresünk lehetőséget! 6-8 éves gyerek még nem szívesen tölt hosszú időt a szülei nélkül, ők még szeretik naponta látni apát, anyát. Nekik jobbak a napközik, ahol csak napközben van távol a családtól, estéjét a megszokott környezetben tölti. Szerencsére nagyon sokféle napközis jellegű tábort hirdetnek, emiatt bőséges a választási lehetőség. A szülőknek mérlegelniük kell, hogy mi érdekli a gyereket, hova menne szívesen.

 

A 9-12 évesek már könnyebben veszik ezt az akadályt. Azért arról az ő esetükben is célszerű gondoskodni, hogy a gyerek számára elérhetők legyenek a szülők (mobiltelefon, telefonkártya, telefonszámok, címek).

 

 

Ha sikerül jó tábort választanunk, akkor valószínűleg nagy élményekkel fog hazatérni, életre szóló emlékeket gyűjt majd! Sikerül egy kicsit próbára tennie magát szülők nélkül is, egy kicsit szabadabban, mint otthon. (Sajnos, ha rosszul választunk, az is életre szól, az is mély nyomokat hagyhat a gyerekben, ezért áldozzunk elég sok időt, energiát az előzetes körültekintésre!)

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja