SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5+1 kirándulótipp a téli szünetre

Tóth Nikolett [cikkei] - 2020-12-31
Unod a szokásos napi sétát? Kimozdulnátok, de a vírus miatt nincsenek lehetőségek? Ezekkel a kinti programokkal feldobhatjátok a napjaitokat az ünnepek alatt! Olyan meseszép kirándulóhelyeket mutatunk, amelyeket csak nagyon kevesen ismernek, ráadásul könnyen megközelíthetők gyerekkel is, akik garantáltan élvezni fogják.
5+1 kirándulótipp a téli szünetre

Használjátok ki a szünet utolsó napjait, kirándulásra fel!

Margitsziget, Normafa, Városliget. Tipikus helyek, ahová biztosan gyakran mentek Ti is. Ezeken a helyeken azonban mindig sokan vannak, érdemes most a vírus miatt kicsit eldugottabb kirándulóhelyeket választani. Már csak azért is, mert tele az ország felfedezésre váró, meseszép helyekkel.

1. Libegő

December 31.-ig kedvezményes, 100 forintos gyerekjeggyel lehet libegőzni. Ha pedig felértünk a János-hegyre, semmiképp se hagyjuk ki az Erzsébet-kilátót, ahonnan csodálatos panoráma nyílik a városra. A kilátó alján egy barlang jelzés mutatja az utat az Átjáró barlanghoz, ami pont arról kapta a nevét, hogy átsétálhatunk rajta.

2. Nyakas-kő

Biatorbágy közelében található, csendes, gyönyörű kirándulóhely. Olyanoknak érdemes ezt választani, akik szeretnek sziklákon mászni. De a nehezebb szakasz ki is kerülhető. A Madárszirtre lépcsőn és meredek úton juthatunk fel, a túra egyik része pedig az úgynevezett Százlépcső, amely egy hosszú lépcsősor. Esős, havas időben óvatosan haladjunk a szikla felé, a tetejét pedig inkább kerüljük el! Kisgyerekkel a Madárszirt peremén vezető úton nagyon kell vigyázni, egyes részeken nincs korlát.

3. Rupp-hegy

Tökéletes program gyerekkel a Rupp-hegy. Budapest XI.kerületéhez tartozik. A 7,7 hektáros területen 38 védett növényfaj található, de több védett hüllő és ízeltlábú is él itt. Érdemes ezeket tanulmányozni a gyerekekkel, megtanulni a neveiket.

4. Kecske-hegy

Budapest II. és III. kerületében található, a Szépvölgyi útról könnyen megközelíthető. A hegy tetején megnézhetjük a fakeresztet, de a kőfejtő katlant és a híres Oroszlán sziklát sem érdemes kihagyni. Az oroszlánra hasonlító tömböt később utánfaragták, hogy még inkább úgy nézzen ki, mint egy oroszlán. Az Oroszlán szikla a II. világháborúban megsérült.

5. Galgahévízi Bika-tó

Még télen is csodás látványt nyújt Galgahévíz külterületén a Bika-tó. Gyerekkel, kényelmes tempóban nagyjából egy óra alatt körbejárható. A tavat 1973-ban hozták létre, telepített halak élnek benne. Amiért pedig még garantált siker gyerekkel, hogy a parton akár 15-20 cm-es kagylókat is lehet gyűjteni.

+1 Mini szobrocskák, kincsvadászatra fel!

Gyerekkel az egyik legizgalmasabb dolog lehet Mihail Kolodko miniszobrainak a felkutatására indulni a fővárosban. Az alábbi kincsestérképpel a nyomukba is eredhettek, de vigyázzatok, a szobrok olyan kicsik és észrevehetetlenek, hogy sokszor könnyen elsétálunk mellettük. Éppen ezért olyan kíváncsi, lelkes és élesszemű kincskeresőknek találták ki ezt a programot, mint a gyerekek!

Kockásfülű nyúl

I.kerület, a Sándor palota közelében, a Budavári Sikló végállomása mellett bukkanhattok a nyomára.

Rubik kocka

Bem rakparton, a Batthyány tér közelében, az alsó és a felső rakpart között keressétek!

Főkukac

II. kerület, Bem rakparton találjátok, hideg időben sapkában és sálban, ugyanis a járókelők előszeretettel öltöztetik meleg ruhába. J

Breki

A legendás Brekit a Muppet Showból az V. kerületben, a Szabadság téren találjátok.

Halott mókus

Jászai Mari téren, Columbo szobra mellett keressétek!

Liszt Ferenc

A Liszt Ferenc Repülőtéren, az érkezési szinten található

Noé bárkája

a 7. kerületben az Állatorvosi Egyetem mellett, az István utcában van.

Lufikutya

A Belgrád rakparton fekszik a kutyus, előtte pedig egy csont hever. Nem könnyű észrevenni!

Piszoár

Vajdahunyad várhoz közel, a csónakázó tó mellett keresgéljetek!

Seress Rezső

Az Akácfa utcában, egy étterem falán található

Mini holdjáró

Hol máshol lenne, mint a Hold utcában?

Mr. Bean plüssmackója

A brit nagykövetség korábbi épületén kapott helyet, ez a legújabb szobrocska.

Dreher Antal két sörös lova

A kőbányai sörgyárnál várják a látogatókat.

Búvár

A New York-palota Dunába dobott kulcsa van a kezében, amit elbeszélések szerint a búvár hozott a felszínre.  A szálloda melletti utcában leltek a szoborra.

Herzl Tivadar

Egykori szülőházánál található. 

Tizennégy karátos autó

A Madách Színház közelében kapott helyet.

Süsü

Szabadság téren, egy híres épület lépcsősora mellett van elrejtve a szobor. A gyerekek azonnal kiszúrják!

Kép forrása: Josh Willink fotója a Pexels oldaláról

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja