SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mosollyal a rosszkedv ellen

Családinet [cikkei] - 2011-05-04
Az öröm kifejezésének egyik legtermészetesebb módja a mosoly. A vidám embernek ragyog az arca, fülig ér a szája. Gondoltad volna, hogy a mosoly akkor is segít, amikor szomorú, és feszült vagy?
Mosollyal a rosszkedv ellen

A következőt kell tenned: vonulj félre egy olyan helyre, ahol egyedül vagy, és arcizmaid segítségével húzd szét a szád két szegletét a füled irányába. Nem baj, ha közben grimaszolsz, az a lényeg, hogy minél tovább tartsd így a szádat. Hidd el, meg fogsz lepődni az eredményen, mert már egy perc „kényszervigyorgás” után jönnek majd a pozitív érzések, nyugodtabbnak, boldogabbnak fogod érezni magadat! Ez a módszer akkor is beválik, ha nem reménykedtél benne, és semmi kedved hozzá. A fényképészek módszere is hasonló, amikor azt kiáltják „csíííz!”, ha mosolygós fotót akarnak készíteni.

Hogyan lehetséges ez? Mitől leszel boldog?

A trükk lényege egy neurofiziológiai reakció. Amikor felhúzod szád sarkait, arcizmod nyomást gyakorol egy bizonyos idegre, amely azt a jelentést küldi a szervezetednek, hogy „nevetsz”. Ezután az agyad azonnal elkezdi termelni a boldogsághormonokat, majd a kiválasztott anyagokat gyorsan szerte-szét viszi az érrendszer a testedben, melyek közömbösítik a stresszhormonokat.   


Egyszerűen csak egy reflexről van szó, - vagyis átverjük az idegrendszerünket -, így a folyamat mindig működni fog, ezért, amikor csak szükséged van rá, „tankolj egy kis boldogságot!”  Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.

Fotó: Morane: Rot sehen...neeee



 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja