SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fontos tudnivalók a cipővásárlásról

Családinet [cikkei] - 2009-07-10
A lábbelik sokféle változatban, modellkialakításban kerülnek forgalomba. Annak alapján csoportosíthatók, hogy viseletük milyen körülmények (pl.: időjárás) között ajánlott. A rendszeres használatú lábbelikhez a tavaszi-őszi, a nyári és a téli lábbeli típus tartozik, amely az évszakra utaló rendeltetési célt is tükrözi.
Fontos tudnivalók a cipővásárlásról

Jó, ha tudjuk...

Leggyakrabban a tavaszi-őszi lábbeliket viseljük - amelyek a téli időjárási feltételek kivételével - főként tavaszi és őszi időszakban rendszeres tartós használatra alkalmasak.

Az alkalomszerű viseletű lábbelik csoportjába a következők tartoznak:

  • Az alkalmi lábbelik, amelyeknél elsősorban a divat hatása érvényesül, ezért e temékeknél az esztétikai igény a legjelentősebb. Ebből következően használata az adott hordási feltételek figyelembevételével alkalmanként rövid időre korlátozódik.
  • A szabadidő lábbelikre a sportos kivitel a jellemző. Aktív testmozgással járó tevékenységhez (kocogás, kirándulás, hosszabb séta, stb.) készülnek, és mint ilyenek, huzamosabb időtartamú viseletre alkalmasak, de folyamatos hordásuk nem javasolt.
  • Sport lábbelik, melyek az egyes konkrét sportágak jellegének és mozgáskövetelményének megfelelően kialakított cipők (pl. kosárlabda-, tenisz-, futballcipő, túracipő, stb.).
  • Papucsok, amelyek általában csak fejrészből állnak. Egyes modellek házi viseletre készülnek, míg más típusok strandon, illetve utcán is népszerűek.


Jó, ha tudjuk...


A lábbeli kiválasztása során minden esetben lábpróbával célszerű meggyőződni a termék megfelelőségéről, rendeltetési célra való alkalmasságáról. Vásárláskor mind a jobb-, mind a ballábas cipőt fel kell próbálni.

Jó, ha tudjuk...

Ügyeljünk arra, hogy zárt cipőben ne érjen végig a láb, mivel ez kedvezőtlenül hat a komfortérzetre. A nem megfelelő illeszkedés a lábon elváltozást okozhat, de a lábbeli belső felületének károsodását is (pl.: az orrrészen) előidézheti.
A felerősítő elemmel készült termékek felsőrészét (pl.: fűzős kivitel) rögzítsük a lábhoz, ugyanis ellenkező esetben a láb dörzsölő igénybevétele miatt a belső felület kopik (pl.: szárrészen).

A lábbelit rendeltetésének megfelelően használjuk! Univerzális lábbeli nincs.

A jogszabályi előírásoknak megfelelően a lábbelikhez tartozó címkén tájékoztatni kell a vásárlót a termék rendeltetéséről, az alapanyagösszetételről (felsőrész, bélés, fedőtalpbélés, járótalp), továbbá a használat és kezelés szempontjából lényeges jellemzőkről.

Az anyagösszetétel megadható jelképes jelöléssel, vagy szöveges megnevezéssel. Vásárlás előtt győződjünk meg arról, hogy lábbeli jelölése a jogszabályi előírások szerinti-e.

A jelképes jelölések és megnevezések következők:


Jó, ha tudjuk...

A lábbeli élettartamát nagymértékben befolyásolja a viselés utáni rendszeres ápolás, tisztítás. A lábbelit a használati-kezelési útmutatóban leirtak szerint célszerű kezelni. Más tisztítási mód esetén a felsőrész és az alsórész is károsodhat (pl.: gépi mosásnál).

Jó, ha tudjuk...

A fogyasztót vásárláskor megilleti a szavatossági jog, amely, fogyasztói szerződéseknél két év.

A szavatossági időtartamon belül a vásárló reklamációval élhet, ha a termék rendeltetésszerű használat, ápolás, tárolás ellenére károsodik.

  • A reklamációt a vásárlás helyén kell bejelenteni, a hibás termék és a fizetési bizonylat bemutatásával.
  • A reklamációról jegyzőkönyvet kell felvenni.


A szavatossági jogok a vásárlót két lépcsőben illetik meg. Az első lépcsőben a vásárló kijavítást, vagy kicserélést kérhet.

A második lépcsőben a vásárló az árleszállítás és az elállás között választhat.

forrás: www.nfh.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja