SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

El merjük menteni banki adatainkat a böngészőben?

Családinet [cikkei] - 2022-03-28
A technológia fejlődésével, a koronavírus-járvány megjelenésével és az időmegtakarítás felértékelődésével párhuzamosan egyre többet vásárolunk az interneten. Az internetes vásárlás persze nem minden esetben jár együtt az online fizetéssel, azonban a világjárvány okozta korlátozások miatt egyre népszerűbbek a készpénzmentes megoldások mind a webshopok, mind az internetes vásárlók körében.
El merjük menteni banki adatainkat a böngészőben?

Gyakran azon kaphatjuk magunkat, hogy egyre többet vásárolunk online, mégsem könnyítjük meg a procedúrát a banki adatok mentésével. Ha már neked is megfordult a fejedben, hogy elmentsd a böngésződben a kártya adataidat, de ha kétségek merültek fel benned, ez a cikk neked szól!

 

Miért kételkedünk adatainak biztonságában?

Egy-egy online vásárlás alkalmával a bankkártya adatok megadása bizony időigényes és hosszú folyamat, mégis alig élnek a banki adatok elmentésével. Számos vizsgálat világított már rá arra, mi is állhat az adatmentés alacsony preferáltsága hátterében. Egyrészt, online jelenlétünk során igyekszünk viszonylag láthatatlanok maradni a “hackerek” előtt. Nem szeretjük megadni a teljes nevünket, a pontos születési időnket, nehogy illetéktelenek kezébe kerüljenek szenzitív adataink. A bankkártya adataink közlésekor éppúgy biztonságosan szeretnénk eljárni, mint személyes adataink megadásakor. Másrészt a bizalmatlanság hátterében a felhasználói ismeretek hiányossága is állhat. Nem tudjuk, pontosan hogyan működik a rendszer és szintén félünk, hogy visszaélnek az elmentett adatokkal vagy csak túl kevés információval rendelkezünk a kártyaadatok elmentésének menetéről.

 

Hogyan menthetők el biztonságosan a banki adataink?

Hiába a félelem, ha a legtöbben a gyors és kényelmes megoldásokat keresik a mindennapi teendők esetén, mint például az online vásárlásnál. A banki adatok elmentése a böngészőben vagy adott webshop oldalán biztonságosnak mondható, hiszen maga a böngésző vagy a kereskedői oldal is valamilyen jelszóval védett személyes fiókhoz kapcsolódik. Ám ha biztosra akarunk menni a biztonságot illetően, akkor választhatunk valamilyen online fizetési megoldást nyújtó szolgáltatót is.

Ebben az esetben szintén egy jelszóval védett, privát fiókot kell létrehoznunk, amelyben csupán egy alkalommal kell rögzíteni a fizikai vagy virtuális bankkártyánk adatait. Ezután minden, adott szolgáltatóval partnerségben álló weblapon biztonságosan és gyorsan indíthatunk tranzakciót.

 

Milyen előnyökkel járhat a banki adatok mentése?

Egyrészt minden online indított tranzakciót egy biztonságos IT-rendszer ellenőriz, így számos csaló webshophoz már meg sem érkezik a várt összeg. Emellett nem csak a hosszú kártyaadat rögzítési procedúrát úszhatjuk meg a mentéssel, hanem akár egy gombnyomásra indíthatunk tranzakciót.

Másrészt a kártyaadatok egyszeri rögzítése éppúgy a biztonságos online fizetést szolgálja, mint a kétlépcsős hitelesítés: azáltal, hogy nem nyilvános helyen adjuk meg vagy tesszük ki a biztonsági réseknek a kártyaadatainkat, amikor újabb ismeretlen weblapokon mentünk el adatokat, máris rengeteg visszaéléstől óvhatjuk meg a bankszámlánkat és magunkat is.

Forrás: Rackhost.hu

Nyitókép: depositphotos

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja