SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

El merjük menteni banki adatainkat a böngészőben?

Családinet [cikkei] - 2022-03-28
A technológia fejlődésével, a koronavírus-járvány megjelenésével és az időmegtakarítás felértékelődésével párhuzamosan egyre többet vásárolunk az interneten. Az internetes vásárlás persze nem minden esetben jár együtt az online fizetéssel, azonban a világjárvány okozta korlátozások miatt egyre népszerűbbek a készpénzmentes megoldások mind a webshopok, mind az internetes vásárlók körében.
El merjük menteni banki adatainkat a böngészőben?

Gyakran azon kaphatjuk magunkat, hogy egyre többet vásárolunk online, mégsem könnyítjük meg a procedúrát a banki adatok mentésével. Ha már neked is megfordult a fejedben, hogy elmentsd a böngésződben a kártya adataidat, de ha kétségek merültek fel benned, ez a cikk neked szól!

 

Miért kételkedünk adatainak biztonságában?

Egy-egy online vásárlás alkalmával a bankkártya adatok megadása bizony időigényes és hosszú folyamat, mégis alig élnek a banki adatok elmentésével. Számos vizsgálat világított már rá arra, mi is állhat az adatmentés alacsony preferáltsága hátterében. Egyrészt, online jelenlétünk során igyekszünk viszonylag láthatatlanok maradni a “hackerek” előtt. Nem szeretjük megadni a teljes nevünket, a pontos születési időnket, nehogy illetéktelenek kezébe kerüljenek szenzitív adataink. A bankkártya adataink közlésekor éppúgy biztonságosan szeretnénk eljárni, mint személyes adataink megadásakor. Másrészt a bizalmatlanság hátterében a felhasználói ismeretek hiányossága is állhat. Nem tudjuk, pontosan hogyan működik a rendszer és szintén félünk, hogy visszaélnek az elmentett adatokkal vagy csak túl kevés információval rendelkezünk a kártyaadatok elmentésének menetéről.

 

Hogyan menthetők el biztonságosan a banki adataink?

Hiába a félelem, ha a legtöbben a gyors és kényelmes megoldásokat keresik a mindennapi teendők esetén, mint például az online vásárlásnál. A banki adatok elmentése a böngészőben vagy adott webshop oldalán biztonságosnak mondható, hiszen maga a böngésző vagy a kereskedői oldal is valamilyen jelszóval védett személyes fiókhoz kapcsolódik. Ám ha biztosra akarunk menni a biztonságot illetően, akkor választhatunk valamilyen online fizetési megoldást nyújtó szolgáltatót is.

Ebben az esetben szintén egy jelszóval védett, privát fiókot kell létrehoznunk, amelyben csupán egy alkalommal kell rögzíteni a fizikai vagy virtuális bankkártyánk adatait. Ezután minden, adott szolgáltatóval partnerségben álló weblapon biztonságosan és gyorsan indíthatunk tranzakciót.

 

Milyen előnyökkel járhat a banki adatok mentése?

Egyrészt minden online indított tranzakciót egy biztonságos IT-rendszer ellenőriz, így számos csaló webshophoz már meg sem érkezik a várt összeg. Emellett nem csak a hosszú kártyaadat rögzítési procedúrát úszhatjuk meg a mentéssel, hanem akár egy gombnyomásra indíthatunk tranzakciót.

Másrészt a kártyaadatok egyszeri rögzítése éppúgy a biztonságos online fizetést szolgálja, mint a kétlépcsős hitelesítés: azáltal, hogy nem nyilvános helyen adjuk meg vagy tesszük ki a biztonsági réseknek a kártyaadatainkat, amikor újabb ismeretlen weblapokon mentünk el adatokat, máris rengeteg visszaéléstől óvhatjuk meg a bankszámlánkat és magunkat is.

Forrás: Rackhost.hu

Nyitókép: depositphotos

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja