SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit vigyünk szüléskor a kórházba?

Nágel Zsuzsi [cikkei] - 2004-02-13
A szülés várható időpontja előtt 3-4 héttel már célszerű összepakolni egy táskába azokat a holmikat, amelyekre feltétlenül szükségünk lesz a kórházi tartózkodásunk alatt. Tegyük a táskát olyan helyre, ahol könnyen fel tudjuk kapni, ha "itt az idő". Az alábbiakban azokat a holmikat gyűjtöttük össze, amire egészen biztosan szükség lesz a kórházban. De érdeklődjük meg előre, hogy ahol mi szülünk, mik a sajátosságok, és ehhez alkalmazkodva csomagoljunk!
Mit vigyünk szüléskor a kórházba?

 

Iratok
személyi igazolvány
TAJ-kártya
kismamakönyv
leletek, esetleges zárójelentések
házassági anyakönyvi kivonat
apasági nyilatkozat azoknál, akik élettársi viszonyban élnek. Elvált vagy különélő szülők esetében az anyakönyvi hivatal ad személyre szóló felvilágosítást.

Szülőszoba (ebben lehetnek a legnagyobb eltérések kórházanként)
ivólé, szénsavmentes ásványvíz, tea
szendvics, keksz
szőlőcukor, citrom a vajúdás közben

Kórház
két pár papucs - az egyik zuhanyozni (műanyagból), a másik járkálni (legyen állítható, és ne csússzon a talpa)
köntös
meleg zoknik
2 nagyobb törülköző + 1 kicsi a szülőszobára  - A zuhanyzáshoz használt törölköző legyen sötét színű
2-3 mély gombolású, úgynevezett szoptatós hálóing (nem minden kórházban engedélyezik a saját hálóing, pizsama használatát!)
egészségügyi betét - Az éjszakára való változatot vásároljuk. Még jobb nedvszívó az inkontinencia-betét (gyógyszertárban, gyógyászati segédeszközök boltjában kapható), vagy a pelenkabetét. A betét rögzítésére nagyon jó megoldás a gyógyszertárakban kapható eldobható hálós bugyi (Tenafix néven).
szoptatós melltartó
melltartóbetét vagy tejgyűjtőkagyló
mobiltelefon (és töltő!!), vagy telefonkártya, aprópénz
kismama könyv, újság, amiben tanácsok és ötletek vannak a gyermekágyas időszakra vonatkozóan
nagyon puha WC-papír - A gátseb miatt fontos, hogy tényleg puha legyen. Jó lehet még az intim törlőkendő is.
papír WC-ülőke
tusfürdő, fogkefe, fogkrém, hajkefe, testápoló
alsónemű - Ha textil fehérneműt viszünk, akkor legyen sötét színű, de legjobb az eldobható változat
2-3 textilpelenka büfiztetéshez és a baba feje alá
szalvéta, evőeszköz, pohár, konyharuha.
néhány helyen nem adnak popsitörlőt, popsikenőcsöt (ezt is érdemes előre megkérdezni). Ilyen esetben írassuk fel előre a gyerekorvossal és vigyük magunkkal.
fényképezőgép - az újszülött legelső napjainak megörökítésére :)

Fotó: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja