SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így éld túl a terhesség utolsó heteit

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-10-03
Az utolsó hónap valahogy soha nem akar véget érni. Olyan közel van már az idő, amikor a kezünkben lesz a kisbaba, közben egyre kevésbé tudunk megszabadulni a szülést övező szorongásainktól, és a fizikai tünetek is napról-napra súlyosbodnak. Mit tehetünk, hogy ép ésszel bírjuk ki a várandósság kilencedik hónapját?
Így éld túl a terhesség utolsó heteit

Vannak nők, akik menetrendszerűen a 38. hét környékén adnak életet a babájuknak. Irigyelhetjük őket: nem tudják, milyen gyötrelmekből maradnak ki azzal, hogy megspórolnak maguknak két hét terhességet.

A várandósság utolsó hónapja azoknak sem egy leányálom, akik egyébként könnyedén vették az akadályokat. Aludni szinte lehetetlen, mert a kismama óránként felkel meglátogatni a vécét; állandó társunk lesz a gyomorégés, szerencsétlenebb esetben pedig még a székrekedés is; nehéz mozogni, állni; mindeközben pedig ott az egyre növekvő türelmetlenség: mikor láthatom már meg végre a kisbabámat?

A következő ötletek segíthetnek abban, hogy kicsit eltereld a gondolataidat a közelgő szülésről, és akár a kellemetlen fizikai tüneteket is enyhítheted valamennyire:


1. Alkoss!

Ha kreatív típus vagy, használd ki ezt a pár nyugodtabb hetet, és alkoss valami szépet! Dekoráld ki a gyerekszoba falát, horgolj kiscipőt, vagy csak fess, rajzolj valamilyen kellemes zenei aláfestéssel.

Festés

Kép: Anna Kraynova / shutterstock


2. Menj el a szépségszalonba!

Még most intézd el a fodrászt, kozmetikust, körmöst, vagy akár bejelentkezhetsz terhesmasszázsra is. A következő hetekben sem időd, sem igényed nem lesz már az ilyesmire.

Fodrász

Kép: Krysja / shutterstock


3. Rendezz csajos délutánt!

Szintén egy olyan program, amire ezután egy darabig biztos, hogy nem lesz lehetőséged. Ülj be a barátnőiddel még utoljára nyugodtan egy kávéra, nevessetek, beszélgessetek, de arra kérd meg őket, hogy lehetőleg ne szórakoztassanak mindenféle horrorszülés történeteivel.

Barátnők

Kép: G-Stock Studio / shutterstock


4. Sétálj!

Egy könnyű séta megnyugtat, kikapcsol és az emésztésnek is jót tesz.

Séta

Kép: Niguella / shutterstock


5. Vásárolj valamit magadnak!

Ne a babának! Magadnak. Egy új ruhát vagy egy szelet tortát, mindegy - a lényeg, hogy kivételesen ne a gyerekkel legyen kapcsolatos.

Vásárlás

Kép: Syda Productions / shutterstock


6. Aludj!

Az éjszakai nyugodt alvás valószínűleg már csak vágyálom egy ideje – és ez még sokáig így marad –, viszont ha teheted, nappal lelkiismeret furdalás nélkül dőlj le. Ha van otthon már egy kisgyereked, az ő délutáni alvásidejét használhatod ki pihenésre.

Alvás

Kép: Syda Productions / shutterstock
 

Kapcsolódó cikkeink:

Indexkép: Nicoleta Ionescu / shutterstock

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja