SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen anyának lenni?

Keviczky Csilla [cikkei] - 2006-06-22
Emlékszem, amikor megszületett a fiam, már az első nap megkérdezték tőlem, hogy milyen anyának lenni. Mit is mondhat erre az ember? Nem mondhattam azt, hogy még nem tudom, hiszen még olyan idegen minden ebben az új helyzetben; azt sem, hogy még csak a fáradságot érzem és a félelmet...mert hát mit szólnak, mit mondanak az emberek.
Milyen anyának lenni?

Most viszont kimondom. Nem kedveseim, igenis nagyon nehezek az első hetek, hónapok. Ki szerencsésebb, ki kevésbé az... van, aki éjszakázik többször, van akit kevesebbet ébreszti fel a gyermeke... de mindegy, hogy alakul; egy biztos, embert próbáló időszak ez.
Az első hetek félelmetesek. Emlékszem, rettegtem éjszaka egyedül maradni a kicsivel, édesanyám segített feloldani magányom. A fürdetés is nagy feladat volt, hiszen a babám kis testét olyan nehéz volt biztonságosan megfogni és megmosdatni. A szülés fáradtságát a sok szoptatás tovább görgette. Nem tudtam kialudni magam, hiszen amikor kisfiam aludt, mosnom kellett vagy vasalnom. Édesanyám főztje nélkül csak a lakás összes maradéka szolgált volna táplálékul.

Nehéz volt. Néha ideges voltam, nagyon fáradt és szomorú. Nem volt idő a feltöltődésre, a pihenésre. Ma már viccesnek tűnik, de akkor megrázó élmény volt hallani újra és újra, hogy a babám sír. Bárhol voltam és bármikor, azt hallottam, hogy a gyermekem sír. Legtöbbször ezek a hangok képzelgések voltak csupán, amelyek a mai napig nem változtak. Este lefekvés után többször lesek be a szobába síró hangokat hallva.

Mégis elmondhatom, hogy ma már egy nagyon büszke kismama vagyok. Imádom a kisfiam és igen, most már tudok válaszolni a feltett kérdésre: nagyon jó érzés anyának lenni.



Egyetlen egy mondat zeng bennem, amelyet az újszülöttes nővérke tanácsolt nekünk, szülő nőknek a kórházban:

"Hölgyeim, aludják ki magukat, mert ha megszületik a kis manó, és haza mennek vele, vége a nyugodt, csendes álmokat hordozó éjszakáknak, hosszú-hosszú évekre."

Aludjatok és pihenjetek sokat, és szeressétek a gyermekeiteket!

Kép: yc0407206360 / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja