SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szabó Mónika Szamóca


Szabó Mónika Szamóca
Gyógypedagógus - pszichopedagógus, multidiszciplináris pedagógiai diagnoszta és fejlesztő

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/592-08-14
E-mail: sz.monika@szamoca-gyermekcentrum.hu
Honlap: https://szamoca-gyermekcentrum.hu/

Bemutatkozás

Az életem során soha nem tudtam mást elképzelni, minthogy gyermekekkel foglakozom. Tanulmányaimat, képzéseimet folyamatosan annak szellemében kerestem és végeztem, illetve végzem ma is, hogy hol tudok leghatékonyabban segíteni a gyerekeknek.

Szemléletem
Hiszem és tudom, hogy a gyerekek pontosan érzik, ha valaki tényleg figyel rájuk,  ha valaki tényleg a problémikra, örömeikre koncentrál. Ha ez a kapcsolat nem születik meg, akkor semmilyen képzés, iskola nem ér semmit, a hivatás szó üres, tartalom nélküli kifejezés marad. Az én hivatásomat elsõsorban nem a tanulmányaim, nem az elkötelezettségem, hanem a gyermekektõl kapott válaszok - a szeretet, a frissesség, a nyitottság, a kreativitás - töltötte meg tartlommal.

Képzettségeim
Ismereteimmel a 2-14 éves korú gyerekeknek és szüleiknek tudok segíteni. Nagyon fontos kiemelnem, hogy a gyerekek problémáit nem önmagukban, hanem holisztikus szemléletben diagnosztizálom és kezelem a lehetõségek függvényében.

Éppen ezért az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Fõiskola gyógypedagógus  karán szerzett pszichopedagógus tanári diplomámat kiegészítettem beszédértés és beszédészlelés diagnosztikai képzéssel, anyanyelv zenei és helyesírás fejlesztõ tréneri oklevéllel, illetve Csendes Éva módszertanára épülõ sajátélményû tréninggel és Kokas Klára módszertanára épülõ zeneterápia tréninggel. Mivel a mozgás nagyon sokat elárul a gyerekekrõl, és errõl nemcsak a gyógypedagógia, hanem a versenysport felõl is ismereteket kívántam szerezni, ezért a Testneveléstudományi Egyetem Felnõttképzés Akrobatiks rock’n roll szakedzõi képzését is elvégeztem.

Szakterületeim

  • Beszédészlelési zavarok korai felismerése, kezelése és felzárkoztatási programok tervezése kivitelezése az MdDF módszer alapján.
  • Anyanyelvi fejlesztés.
  • Motivációs, kommunikáció és konfliktus kezelõ tréningek vezetése.
  • Szülõi hatékonyságot segítõ konzultációk.
  • Cathrine Pedagógiai Program kidolgozása és alkalmazása kamaszoknak.
  • Készség- és képességfejlesztõ foglalkozások vezetése.
  • Értékátadás, közvetítés 14 – 15 éves korosztály számára a  pszichopedagógia és a szabadidõpedagógia eszközeivel.
  • Szülõtámogató – szülõi kompetenciát erõsítõ workshopok.
A szerkesztő ajánlja