"A mi gyermekeink már nem saját tévét, hanem saját okostelefont szeretnének elsősorban, ami gyakorlatilag képes magába integrálni a média és a hírközlés összes élvezetes és hasznos technológiai megoldását" - tette hozzá.
Az elnök hangsúlyozta: napjainkban már nem az a kérdés, hogy mire használható az internet, hanem az, hogy milyen minőségben, milyen lefedettséggel működik a jövőben a hálózat.
A területi lefedettség bővítéséről elmondta: üdvözlik azt az uniós döntést, amely szerint 2020-ra minden európai polgár számára hozzáférhetővé kell tenni a legalább 30 megabites sávszélességet, hiszen ez mindenki számára egyenlő esélyt biztosít arra, hogy hozzáférjen az infokommunikációs és kulturális javakhoz.
Karas Monika emlékeztetett: ez a cél vezérelte a hatóságot, amikor egy éve kihirdette a szélessávú frekvenciapályázat négy nyertesét, és ugyanezt várják a 3400-3800 MHz-es frekvenciablokk értékesítésétől, aminek előkészítése jelenleg is tart. A magasabb minőség garantálása érdekében szelessav.net címen indítottak honlapot, amelyen ellenőrizhető a netsebesség, és amelynek révén kialakíthatják Magyarország internetsebesség-térképét.
Mint mondta, az internetelérés a cégek és a magánszemélyek számára is olyan természetes, mint az áram- vagy a vízszolgáltatás.
A hagyományos hírközlési szolgáltatásokat kiváltó lekérhető szolgáltatások (ott) példáját hozva Karas Monika kitért arra: a hatóság célja ezen a területen is az, hogy technológiasemlegesen, megkülönböztetés nélkül, kiszámítható piaci környezetet biztosítson, ezért lépnek fel proaktívan, elébe menve a változásoknak.
A hatóság elnöke emlékeztetett: az idén fogadták el uniós szinten a hálózatsemlegességről szóló javaslatot, amely szerint az internetszolgáltatóknak minden forgalmat egyenlően kell kezelniük, így nem korlátozhatják az online üzenetküldő szolgáltatások használatát sem. Hozzátette: a hatóság figyelemmel fogja kísérni a döntés megvalósulását és folyamatosan egyeztetni kíván a piaci szereplőkkel, amelyek véleményét több más témában is kikérték a közelmúltban.
Bemutatunk egy hazai esetet, hogy ezzel is szemléltessük, van még hova fejlődni internet-biztonság terén: Így keverik veszélybe saját gyerekeiket naiv szülők a Facebookon
Forrás: MTI
Fotó: kropekk_pl/pixabay.com