"A mi gyermekeink már nem saját tévét, hanem saját okostelefont szeretnének elsősorban, ami gyakorlatilag képes magába integrálni a média és a hírközlés összes élvezetes és hasznos technológiai megoldását" - tette hozzá.
Az elnök hangsúlyozta: napjainkban már nem az a kérdés, hogy mire használható az internet, hanem az, hogy milyen minőségben, milyen lefedettséggel működik a jövőben a hálózat.
A területi lefedettség bővítéséről elmondta: üdvözlik azt az uniós döntést, amely szerint 2020-ra minden európai polgár számára hozzáférhetővé kell tenni a legalább 30 megabites sávszélességet, hiszen ez mindenki számára egyenlő esélyt biztosít arra, hogy hozzáférjen az infokommunikációs és kulturális javakhoz.
Karas Monika emlékeztetett: ez a cél vezérelte a hatóságot, amikor egy éve kihirdette a szélessávú frekvenciapályázat négy nyertesét, és ugyanezt várják a 3400-3800 MHz-es frekvenciablokk értékesítésétől, aminek előkészítése jelenleg is tart. A magasabb minőség garantálása érdekében szelessav.net címen indítottak honlapot, amelyen ellenőrizhető a netsebesség, és amelynek révén kialakíthatják Magyarország internetsebesség-térképét.
Mint mondta, az internetelérés a cégek és a magánszemélyek számára is olyan természetes, mint az áram- vagy a vízszolgáltatás.
A hagyományos hírközlési szolgáltatásokat kiváltó lekérhető szolgáltatások (ott) példáját hozva Karas Monika kitért arra: a hatóság célja ezen a területen is az, hogy technológiasemlegesen, megkülönböztetés nélkül, kiszámítható piaci környezetet biztosítson, ezért lépnek fel proaktívan, elébe menve a változásoknak.
A hatóság elnöke emlékeztetett: az idén fogadták el uniós szinten a hálózatsemlegességről szóló javaslatot, amely szerint az internetszolgáltatóknak minden forgalmat egyenlően kell kezelniük, így nem korlátozhatják az online üzenetküldő szolgáltatások használatát sem. Hozzátette: a hatóság figyelemmel fogja kísérni a döntés megvalósulását és folyamatosan egyeztetni kíván a piaci szereplőkkel, amelyek véleményét több más témában is kikérték a közelmúltban.
Bemutatunk egy hazai esetet, hogy ezzel is szemléltessük, van még hova fejlődni internet-biztonság terén: Így keverik veszélybe saját gyerekeiket naiv szülők a Facebookon
Forrás: MTI
Fotó: kropekk_pl/pixabay.com
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva: