Köszöntöm az olvasókat, Kovács Brigitta vagyok, 2011-ben végeztem óvodapedagógusként, jelenleg a Fekete István Óvoda és Bölcsödében dolgozom Alsózsolcán. A fiatalok körében nem egy felkapott szakma, én mégis ezt választottam, mert mindamellett, hogy mindig szerettem a gyermekeket, fontosnak tartottam a jövő nemzedék fejlesztését és nevelését, ezáltal lett ez a hivatásom.
A mindennapokat ennek tudatában tervezem meg a csoportom számára. Jelenleg egy 24 fős kiscsoportban tevékenykedem, ebből 15 lány, 9 fiú, ami az arányokat illeti, ez mostanában elég ritka. A csoport már jól összeszokott, könnyen és nagy örömmel folyik a közös munka. Én azt tapasztalom, hogy a gyerekek igénylik az új, kreatív, hasznos dolgokat, örömmel használják, ha azt saját maguk készíthetik el.
Mikor találkoztam a pályázattal egyből az jutott eszembe, hogy közösen kellene barkácsolni olyan dolgot, ami a csoportunk dísze lehet a közelgő ünnepre. Sok gondolkodás után szembe jött velem a 24-es szám, egyből az Adventi naptárra asszociáltam. Így a pályázatom anyaga egy Adventi naptár készítése, amit a gyerekekkel közösen készítünk el, majd a csoportszobánk dísze lesz, ami az ünnepvárás hangulatát segíti.
A gyűjtögetés fogalma sok óvónő számára ismert fogalom, ez így van nálam is. Ebben az esetben elővettük az összegyűjtött gyógyszeres dobozokat. Ebből fog készülni a kalendárium.
Az elkészítéshez szüksége eszközök:
- 24 db gyógyszeres doboz,
- olló,
- karácsonyi csomagolópapír,
- ragasztó,
- vastag karton,
- élő fenyőág,
- fenyőtoboz.
1. lépés
Nagyjából összeállítottuk a formát, hogy tudjuk, milyen nagyságú dobozokra van szükségünk. A dobozkákat kisebb csoportokban fogjuk karácsonyi csomagolópapírral bevonni.
2. lépés
A dobozokat oldalanként bekenjük ragasztóval és bevonjuk a csomagolópapírral (előre daraboltam a gyermekeknek), az egyik végét nem vontuk be.
3. lépés
Amikor elkészült és megszáradt a 24 doboz, belerejtek kis apróságokat. Az előre kivágott karton körökre majd egymás tetejére ragasztottuk.
4. lépés
A dobozokra ráragasztjuk a számokat. Mivel kiscsoportról van szó így készítettem mellé egy táblázatot, amiben egy szám mellé párosul egy gyermek jele. Így mindenkinek van egy dobozkája és tudjuk követni, hogy melyik nap ki nyithatja ki az aznapi dobozkát.
5. lépés
Élő fenyőágakat szurkálunk az illesztések közé így igazi kis fenyőfát varázsolunk. Fenyőtobozokkal díszítjük.
Kellemes Karácsonyi Készülődést Kíván a Süni csoport!
A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva: