A kismamák szervezetének teljesen más igénye és lehetősége van a mozgásra. Fontos, hogy a baba védelme mellett a várandós nő szervezete sem károsodhat. A legtöbb tornagyakorlat, a megerőltető edzések erősen igénybe vehetik a gerincet, az egyébként is nagy megterhelésnek kitett derék- és hátrészt, így ezek védelmére is ügyelni kell.
Ma már többféle gyakorlat -jóga, kismama tréning, baba-mama edzés- nyújt segítséget a várandós nők, illetve az apró babájuk mellett mozgásra vágyó nők számára. Az aquafitnesz, vagyis a vízben végzett torna is egy ezek közül. A jógával ellentétben nem tartalmaz bonyolult mozgássorokat, ugyanakkor a vizes környezetnek köszönhetően nem teszi ki nagy megterhelésnek a gerincet, s az izületeket.
Más vízi sportokkal ellentétben még úszástudást sem igényel, hiszen a derékra csatolt lebegtető öv nem csak a gerinc támasztéka, de a víz felszínén is tart. Szülés után, s a várandósság idején egyaránt ideális mozgáslehetőséget biztosít.
Az aquafitnesz eredete
Glenn McWalters, egy amerikai tengerészgyalogos súlyos sérülést szenvedett a Vietnámi háborúban. Az orvosok nem láttak reményt sérült lábai megmentésére, ő azonban nem adta fel a küzdelmet. Tisztában volt vele, hogy a vízben a testsúly könnyebbnek tűnik, így az izületek sem esnek olyan nagy megterhelés alá, mint normál környezetben.
Hamarosan nekilátott az addig nem ismert módszer kialakításának, s végül teljesen rendbe hozta lábait. Módszere azonban nem maradt rejtve a nagyvilág előtt; sikert sikerre halmozott. Kezdetben híres táncosok vették igénybe segítségét, akik gyakori izomsérüléseik miatt rehabilitációra kényszerültek.
Később már erőnléti edzésként, s a jó közérzet javítására is alkalmazták. Hamarosan az egészségügy is felfigyelt McWalters tevékenységére, s egyre több helyen alkalmazták rehabilitációra a vadonatúj módszert, s szinte minden esetben teljes volt a siker.
A vízben történő edzés gyógyhatása
Szülés után sok kismamában felmerül a kérdés, mikor kezdhet el újra sportolni. A szervezetet megterhelő nagy esemény után minden esetben lassan, fokozatosan kell elkezdeni a sportot, ezért a megterhelő gyakorlatok kezdetben nem ajánlottak. A vízben történő foglalkozások kevésbé terhelik meg az izületeket, s a gerincoszlopot, így az úszás, s az aquafitnesz ideális szülés utáni edzésforma.
Az auafitnesz az úszással szemben nem csak egyes izomcsoportokat mozgat meg. A néhány gyakorlatból álló edzés a test teljes izomzatát egyenletesen, megerőltetés nélkül erősíti, emellett az általános közérzetet is javítja.
Az aquafitnesz jótékony hatása:
Reumás panaszok kezelésére alkalmas
Gerinc- és izületi problémákra segítséget nyújt
Javítja a vérkeringést, az emésztést
Javítja az általános közérzetet
Segít a helyes testtartás elsajátításában
Erősíti a szervezetet, javítja az állóképességet
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva: