SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Orvosi vizsgálatok

Családinet [cikkei] - 2005-11-28
A megszületése után minden csecsemő különböző orvosi vizsgálatokon esik át, ez teljesen normális. Ilyenkor ellenőrzik, hogy megfelelően fejlődik-e, illetve kiszűrik a különböző rendellenességeket.
Orvosi vizsgálatok

Az első év egészséges fejlődése meghatározó egész életünkre, így szükséges, hogy mindenki a legnagyobb gondossággal járjon el. Ugyanakkor a kisbabák sem automaták, nem kell megijedni, ha nem az előírásoknak megfelelően esznek, híznak vagy alszanak.

Kérdezzünk rá a vizsgálatok eredményeire! Nagyon fontos a hallásvizsgálat, mert a hallási problémák korai kiszűrése segít abban, hogy szükség esetén különleges fejlesztéssel megtanítsuk a hallássérült gyereket is jól kommunikálni.

Az első év során az orvos vagy a védőnő:

  • megvizsgálja a csecsemő fejét, szemét, fülét, szívét, tüdejét és más testrészeit
  • megméri a hosszát, súlyát és fejének méretét
  • kérdéseket tesz fel a hallásáról és látásáról
  • kérdez arról, mennyit eszik, hogyan alszik, és hogy viselkedik
  • válaszol a kérdéseinkre

A gyerekek első éveik során védőoltásokat is kapnak, az elsőt már a születésük után a kórházban. A védőoltások gyakran különböző tüneteket, például lázat válthatnak ki, de ez egy-két nap alatt elmúlik. Az orvos vagy a védőnő előzetesen mindezt persze elmondja.



Érdemes naplót vezetni a vizsgálatokról és mindenről, ami a babával történik, így segíthetjük az orvos munkáját, és nem felejtjük el, ha valami fontosat meg akarunk kérdezni. Ne féljünk attól, hogy érdeklődésünkkel "raboljuk az orvos idejét", hiszen mindannyiunknak az a célja, hogy a gyermek egészséges legyen.

Fordította: Galambos Andrea

www.szuleteshete.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja