SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Férfi-nő barátság-vajon létezik?

Kókai Kata [cikkei] - 2005-07-20
Kétségtelenül megoszlanak a témáról a vélemények, olyan ez, akár a macska-egér viszony.
Férfi-nő barátság-vajon létezik?

Van, aki azt mondja, létezik, mások eleve elutasítják. Vajon létezik abszolút barátság ellenkező neműek között, vagy csupán titkoljuk a valóságot? Mindenki másként vélekedik, s nem csupán az igen és nem válaszok, hanem a "bizonyos esetekben" is szerepel a palettán. Mégis, legtöbb esetben arra találhatunk bizonyítékot, hogy ez a fajta kapcsolat nem működőképes.

A férfiak és nők alapvetően különböznek. Akik úgy vélik, létezik hasonló barátság, nem férfiként és nőként, hanem általánosságban, emberként kezelik a feleket. A barátság alapja, hogy nem alakul ki sem testi kapcsolat, sem vonzódás. Márpedig ritka eset, amikor hosszú, megértő barátság után sem alakul ki szerelem egyik oldalon sem. A barátság alapköve, hogy mindig, feltétel nélkül számíthassunk a másikra, legyen valaki, aki meghallgat, ha kell segítséget nyújt, s ezt mi is viszonozzuk.

A barátság lényege, hogy egyik félnek se legyen szüksége álarcra, önmagát mutathassa anélkül, hogy a másik fél elvárásainak meg kéne felelnie. Ha egy nő férfi barátja kedvéért szebb ruhát ölt magára, kisminkeli magát, pedig egyébként nem jellemző rá, máris megjelenik az ösztönös tetszeni akarás a másik nem irányába.

Úgy tartják a szerelem a hormonok hatására keletkezik, így nem eshetünk bárkivel szerelembe. Hasonlóképpen testi vonzalom sem alakul ki minden ellenkező neművel szemben. Tehát ha a két barát ízlése teljesen eltérő, és egyáltalán nem nyerik el egymás tetszését, ugyanakkor hasonlóan gondolkodnak, könnyen kialakulhat barátság.

Általában azok hisznek a férfi-nő közötti barátságban, akik boldog párkapcsolatban élnek. Természetesen a másik fél féltékenyen tekint a kialakult barátságra, s nem is ok nélkül. Számtalan esetben az igaz barátságból alakul ki igaz szerelem. Alapvetően már a férfiak, és a nők barátsághoz való hozzáállása is különbözik, mások az igények. Részletezhetnénk, hogy milyen genetikai adottság miatt léteznek mégis hasonló igényű nők és férfiak, a lényeg; mindkét nem oldalán akadnak kivételek.

Nagy átlagban azonban elmondható, hogy a férfiaknak több barátja van, legnagyobb részükkel felszínes a viszonyuk, s kevés olyan igaz barátságot kötnek, amelyben mindent megbeszélhetnek. Ennek ellenpólusa a női barátság, mely hosszú ideig tartó, s inkább mélyebb témákat érint. Ennek megfelelően a nőknek általában kevesebb barátjuk van, de ők valóban mindent megbeszélhetnek.

Férfi-nő barátság talán leginkább párok között alakulhat ki. Erre azonban kevés esély van, hiszen ehhez mindegyik félnek hasonló beállítottsággal kellene rendelkeznie, s boldog kapcsolat kell élnie, ami ma már (sajnos) ritkaság. Ugyanakkor távoli és közeli rokonok között is kialakulhat igaz barátság. Tehát semmi sem lehetetlen, csak megfelelő partnerre van szükség.

Fotó: 5688709 / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja