SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szúrjunk, vagy ne szúrjunk?

Hidegh Sándor [cikkei] - 2010-02-04
Miután kis hazánk népe szokás szerint (már miért ne?) kettéosztódott az influenza elleni oltással kapcsolatban, komoly orgánumokban nyilatkozik mindenki - ha van kalapja azért, ha nincs kalapja azért - az oltással és mellékhatásával kapcsolatban.
Szúrjunk, vagy ne szúrjunk?

Azoknak, akik közben szép csendben meghalnak influenzában, vagy valamelyik általa okozott szövődményben - ha volt oltva, ha nem - szerintem teljesen mindegy ez a mondvacsinált, ki tudja kinek az érdekeit szolgáló nyilatkozatháború!

Érdekes, hogy nálunk sokkal jobban szocializált államokban a helybéli honpolgárnak fel sem merül a fejében, hogy ne menjen el beoltatni magát, mert az igaz, hogy mindenkinek szuverén joga, miként játszik a saját egészségével, de már más ártatlan embernek, ne adj' kisgyereknek átadni a fertőzést, az már több, mint gondatlanság!

Ha valaki már elég idős, akkor emlékszik arra, hogy a II. világháború után az u.n. Morbus Hungaricust (tüdőbajt) a megfelelő egészségügyi kezeléssel, oltásokkal, utógondozással sikerült úgy kiírtani, hogy mutatóban is alig lehetett találni egy beteget az „egyetemisták nagy örömére".

Nem mese, hogy akinek nem akaródzott valamilyen fertőzéssel, vagy annak megelőzésére tett kísérletre megjelenni az orvosnál, az várhatta, hogy (lehetőleg éjjel kettőkor) megjelenjen nála a hatóság és már csak a hecc kedvéért is talpig vasban vitték a szomszédok nagy örömovációja közepette az örsre, ahol reggelig kerülgette a frász, hogy miért ücsörög ott az úri közönség közepette. Nem is volt annyi kontakt módon terjedő fertőzés, mint napjainkban. (Mindenki gondoljon arra amire akar!)

Távol álljon tőlem, hogy visszasírjam a régi világot, de mióta EU szabvány szerint élünk, azóta látványosan nő a már régen elfelejtett betegségben szenvedők sora.

Az is igaz, hogy szegény az eklézsia, a szanaszét kergetett egészségügy is vért izzadva küzd, keresve az alagút végén a világosságot.

A magyarok állaga meg egyre romlik, ha másról nem veszik
ezt észre az igen okosok, csak meg kell nézni a születések és halálozások arányát /év.

Most nem arra gondolok, hogy ki tudja milyen fokú és fajtájú járványveszély esetén behívjuk az ENSZ csapatokat, hogy a renitenseket katonai kísérettel vigyük el a szakrendelésre.



De azért valahogy hatni kéne a büszke honfitársakra, hogy azzal, ha még időben elmegy az orvoshoz valamilyen nyavalyával,  nagyobb esélye van a túlélésre, mintha valamilyen rosszul értelmezet „csalánba nem üt a ménykű” felkiáltással szép csendesen elpatkol.

Persze mindig akadnak kétkedők, akik azt mondják, hogy ez, vagy az az oltás ellenére mégis beteg lett.

De azt elfelejtik, hogy amikor nincs járványveszély, akkor is halnak meg emberek, bármilyen betegségben, még a legszuperebb orvosi ellátás mellett is.

Ha másért nem is, hogy esetleg nehezebben harapjanak belénk a vírusok, próbáljuk meg immunrendszerünket egészséges vitamindús ételekkel gazdagítani (ez kell egy nyugdíjasnak!) Mert ami jó, az drága.
Miután a náthavírus 72 óráig életképes
Jobban kell vigyázni a tisztaságra, többször kezet mosni és a környékünkön található tárgyakat fertőtleníteni, az íróasztaltól kezdve az autók műszerfalán keresztül, a bacilusbombáig: a mosogatóig, nem beszélve az utcán kinn leselkedő veszélyekről: a villamos kapaszkodótól a bankautomata gombjáig!

Remélem, hogy mindenki baj nélkül megússza ezt a járványt, majd menetrendszerűen a következőt, és így tovább a végtelenségig.



(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja