SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fájdalmas menstruációra a leggyengédebb megoldás a gyógyító jóga!

Családinet [cikkei] - 2013-03-06
Több százezer nő szenved hónapról hónapra a kínzó menstruációs fájdalomtól. Sokszor sem gyógyszer, sem orvos nem ad enyhülést. Megoldást ad azonban az ősi indiai gyógyító jóga - dr. Diksha Sharmát kérdeztük, az India Gyógyközpont indiai orvosát.
Fájdalmas menstruációra a leggyengédebb megoldás a gyógyító jóga!

A fogamzásképes korban lévő nők mintegy fele tapasztal fájdalmat menstruációja esetén, minden tízedik nő kifejezetten erős görcsöktől szenved, vagyis a dysmenorrhoe gyakori és rendszeres problémája a nőknek.

A fájdalmakkal, görcsökkel, esetleg erős vérzéssel is járó menstruációs panaszok rendkívül kellemetlenek, és néha olyan hevesek a tünetek, hogy nem csak csökkentik a nők munkavégzésének hatékonyságát, de olykor lehetetlenné is teszik a munkavégzést. Néha olyan erős a fájdalom, hogy a nők, akár a rendes szabadságuk kárára is, inkább kivesznek egy-két napot, és otthon maradnak, mert egyszerűen nem képesek a görcsök miatt, esetleg a fájdalomcsillapító gyógyszerektől kábultan elvégezni feladataikat.

Falak- fájdalomból

A fájdalmas menstruáció természetesen a munkahelyen kívüli élet minőségére is hatással van, és akadnak nők, akik nem terveznek semmilyen programot menstruációjuk idejére, elmarad a sport, nem vesznek részt kulturális eseményeken, sőt akár a jóízű baráti beszélgetéseket is kihagyják, mert esetükben a dysmenorrhoe felülírja a természetes élet folyását. Ebből következően a nők fele nem csak fizikai, de érzelmi tünetekkel is küzd, és termékenységének szimbóluma, a menstruáció, nem elégedettséggel tölti el, hanem havi rendszerességgel jelentkező stressz-faktor az életében, amely feldúlja mindennapjait.

Görcsös hónapok

„A fájdalmas menstruáció két típusát különböztetjük meg: az egyik az elsődleges dysmenorrhoe, a másik a másodlagos dysmenorrhoe- hívja fel a figyelmet szakértőnk, Dr Diksha Sharma.

Az első csoportba tartoznak mindazok, akiknél nem lehet feltárni azokat az okokat, amelyek a fájdalomra magyarázatul szolgálnának. Nincs alapja a fájdalomnak, míg a másodlagosnál valamilyen diagnosztizálható probléma okozza a fájdalmat. Az elsődleges különösen aggasztó, hiszen az oka ismeretlen, mégis rendkívül erős fájdalommal jelentkezhet, amely nem csak fizikai tüneteket okoz, de lelkileg is megviseli a nőket. A másodlagos szintén erős panaszokat okoz, ráadásul a fájdalom csillapítása mellett a kiváltó ok megszüntetése is fontos. A másodlagos dysmenorrhoe gyakori oka például az endometriózis (a méhnyálkahártya kóros helyen való megjelenése), gyulladások, esetleg idegen test jelenléte a méhűrben. Bármi is az ok, a fájdalom minden esetben valós, és a tünetektől szenvedő beteg segítséget igényel, de nem feltétlenül az erős fájdalomcsillapítóknál kell keresni a megoldást.

Lazító pózok a fájdalom ellen

Fájdalmas menstruáció esetén egyre nagyobb figyelmet kap az ősi indiai gyógyító jóga, amely kifejezetten hatásos módszer a „női” fájdalmak leküzdésében. Bizonyos jógapozícióknak a dysmenorrhoe-re való hatásáról nemrég készült tanulmány szerintaz ősi indiai gyógyító jóga nemcsak a fájdalom időtartamát, hanem erősségét is csökkenti. A helyesen felvett és ellenőrzött jógapozíciók elősegítik a görcsök oldását, kifejezetten gyengéd és egészséges megoldást kínálnak a kínzó, rendszeresen jelentkező panaszok leküzdésében.

Nagyon fontos azonban figyelembe venni, hogy az ősi indiai gyógyító jóga nem játék, egy rendkívül összetett rendszer amely „alkalmazása”, különösen az elején, irányított tanulással sajátítható el. Vagyis ahhoz, hogy például a fájdalomcsillapításban valóban hatékony legyen, szükséges a segítő-támogató ászanák - pl. a kobra póz (Bhujangasana), a másik a hal-póz (Matsyasana) - elsajátítása, annál is inkább, mert a rosszul végzett gyakorlatok, a helytelen jóga-pózok, ha nem is ártanak, de nem segítik elő a kívánt hatást. A két említett ászana javítja a kismedence vérellátását, valamint a méhizomzat összehúzódásai nyomán keletkező erős fájdalmak enyhítésében játszik szerepet.

 

Forrás: www.indiaigyogykozpont.hu

Fotó: freedigitalphotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja