SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Torokfájás? Segíthet a homeopátia!

Családinet [cikkei] - 2014-01-16
Bár ezekben a hetekben számos általános szerért nyúlhatunk a polcokon, a homeopátia is akkor a leghatékonyabb, ha a konkrét problémához illő szert alkalmazunk. Dr. Telegdy Margit, az Oxygen Medical belgyógyász, homeopatája a torokfájdalomra ajánlott szerek megfelelő kiválasztásáról és a kivizsgálás jelentőségéről beszélt.
Torokfájás? Segíthet a homeopátia!

A diagnózis alapelvei

A helyes homeopátiás gyógyszer megtalálásának legfontosabb, nagy szakértelmet igénylő része a diagnózis felállítása. A nyugati orvoslásnál megszokott fizikális vizsgálatok itt is jelentősek, de a homeopátiás anamnézis célja az is, hogy az orvos megértse a betegség természetét, ismerje a betegség kialakulásának körülményeit. A szerválasztásnál ugyanakkor lényeges momentum a dózis és a potenciál meghatározása is.

Mivel a torokgyulladás jellemzően akut betegség tünete, többnyire lassú alacsony-közepes potencia választása a célravezető. Ugyanakkor dr. Telegdy Margit, az Oxygen Medical belgyógyász, homeopatája szerint nem szabad általánosítani, még a viszonylag egyszerű esetekben sem. A torok, garat problémája esetén például meg kell figyelni a torokképletek színét, duzzadtságát, szimmetriáját, kutatni a lepedék, esetleg tüszők után, vizsgálni kell, hogy a nyelv bevont-e, vagy éppen élénkpirosan domborodó ízlelőbimbók láthatók a felületén. Ha jól sikerül a választás, jó eséllyel elkerülhető az antibiotikumos terápia, a tünetek enyhíthetők, a betegség lefolyása gyorsítható.

Jellemző tünetek és szerek

Kezdődő torokfájás:
ACONITUM
Az induló torokgyulladás esetén használjuk, mikor a torokfájdalom nagyfokú szomjúsággal, nyugtalansággal, gyakran magas lázzal jár.

Fájdalmas nyelés:
BELLADONNA

A betegség jellemző  tünetei  a lüktető  torokfájdalom,  vörös, száraz garat,  nyelési nehézség, forróságérzés, gyakori  a hirtelen felszökő láz.   A kezdeti fehéres lepedék után az ízlelőbimbók pirosan kidudorodnak.

Szúró, égő fájdalom:
APIS 15 CH

(méhcsípésre érzékenyek ne használják orvossal való megbeszélés nélkül)
Rózsaszín, piros a torok és nincs szomjúság érzés. A fájdalom hideg ital ivására, hideg borogatásra javul.

Kisugárzó fájdalom:
PHYTOLACCA

Éles fájdalom a torokban, mely a fülek, nyak felé sugárzik ki, a garat vörös, főleg a széli részeken. A fájdalom meleg ital fogyasztásakor romlik. A nyakon megnagyobbodott nyirokcsomók, testszerte izomfájdalmak, összetörtség érzése jelentkezhet.

Kaparó torok:                                                                                                               
BRYONIA

A torok kaparása miatt gyakori a krákogás, amely azonban csak nehezen hozza fel a nyákot. A lassan kialakuló, erősödő tünetek mellett a száj rossz ízű, kiszárad, a beteg nagyon sok folyadékot kíván. Pihenésre, a mozgás kerülésére van szüksége.

Bűzös lehelet, köhögés:
MERCURIUS SOLUBILIS

Vörös torok, minden nyelésre fájdalom jelentkezik. Erős, maró orrfolyás, bő váladékozás, mely lehet zöldes színű, bűzös. A köhögés sok köpettel jár. A torok lepedékes lehet, s a beteg nagyon szomjas. A nyelv a foglenyomatot megtartja. A szemhéj is gyulladt lehet.

- Mivel a szerválasztásnál egy képzett orvos jóval több szempontot figyelembe vesz, érdemes e téren is szakemberre bízni a gyógyítást– hangsúlyozza dr. Telegdy Margit, az Oxygen Medical belgyógyász, homeopata. – Ha akut probléma esetén jó szert választunk, a betegség gyorsan, könnyen gyógyul és nem követi hosszú lábadozási időszak. Amennyiben a három napos homeopátiás kezelés nem hoz javulást, vagy a mandulákon gennyesedést (tüszőt) látunk, feltétlenül keressük fel az orvost!

Forrás: www.oxygenmedical.hu
Fotó:
David Castillo Dominici - FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja