SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kevéssé ismert népbetegség a reflux

Családinet [cikkei] - 2014-04-29
 [X]

Növényi hatóanyag - az étkezések utáni komfortérzetért.
Nem mindenki tudja, hogy a szívszúrásszerű mellkasi égő érzés sok esetben nem a szívtől ered. Ha a gyomor záróizma (cardia) nem zár rendesen, savas tartalma visszajuthat a nyelőcsőbe (gyomorégés, reflux, GERD), amely sérti a nyelőcső hámsejtjeit. Ilyenkor a mellkasban égő érzés keletkezik a szegycsont mögött, aminek persze semmi köze a szívhez. De okozhat köhögést is, ha a savas tartalom feljut a légcsőig.
Kevéssé ismert népbetegség a reflux

Statisztikák szerint majd minden harmadik embernél előfordul. Enyhébb eseteiben nem tekintjük betegségnek, sokan békésen együtt élnek a kicsit kellemetlen tünetekkel. Bekövetkezhet teljesen egészséges embernél is, ha túlzott nyomás nehezedik a gyomorra: elhízás, terhesség, túlevés, szűk ruha miatt.

Szokásos kezelési módszerek

A gyomorsavtúltengés okozta betegségek (gyomorfekély, savas reflux) kezelésére sokféle gyógyszert alkalmaznak jelenleg, a savgátló szerek (antacidok, protonpumpa-gátlók) a világ gyógyszerfogyasztásában első helyen szerepelnek. A készítmények hatékonyak, viszont gyakorta mellékhatásokkal járnak: székrekedés, hasmenés, a gyomor mikroflórájának felborulása, pusztulása, emésztési zavarok kialakulása. Mindez szorgalmazta egy olyan készítmény kifejlesztését, amely nem jár mellékhatásokkal és tartósan alkalmazható: a Gastro-Bon rágótabletta növényi hatóanyagot (édesgyökér-kivonatot), hasznos tejsavbaktériumokat és prebiotikumokat tartalmaz.

A Gastro-Bon óvja a nyálkahártyát

A reflux során a nyelőcső nyálkahártyáján a gyomorsav hatására gyulladás alakulhat ki, ennek megelőzésére szokták a fentebb felsorolt savlekötőket és savtermelődést gátlókat ajánlani. Újabb eredmények szerint a nyelőcső és a gyomor nyálkahártyáinak egészséges működését az édesgyökér (Glycyrrhiza glabra) kivonata segítheti, ezt tartalmazza a Gastro-Bon rágótabletta. Az édesgyökér flavonoid hatóanyaga több irányból is védi a nyelőcső egészségét. A nyállal összekeveredve bevonja belülről a nyelőcső hámszövetét, ami segíti a normál mennyiségű nyálka képződését és a hámszövet vastagodását. A nyálka fontos szerepet játszik a helyi savasság semlegesítésében, a hámszövet egészséges megvastagodása pedig segíti a normál komfortérzet fenntartását.  Az édesgyökér flavonoidjainak harmadik, kiemelkedően fontos hatása továbbá, hogy elősegítik a gyulladásgátló prosztaglandin PGE2 egészséges lokális termelődését.

Érzékeny gyomrú személyek számára a Gastro-Bon kedvező hatású, kis dózisú aszpirin ill. nem-sztereoid gyulladásgátlók tartós fogyasztása esetén a gyomor-nyálkahártya egészségének védelmében. Gyomorfekély veszélye esetén segítségül szolgálhat a gyomornyálkahártyák normál működésének támogatására. A készítmény probiotikum-tartalma az intesztinális mikroflóra egyensúlyának fenntartását és a tejcukor emésztését segíti.

Kiknek ajánlott a Gastro-Bon fogyasztása?

-    Reflux probléma esetén
-    Gyomor- és nyombélfekély veszélye esetén
-    Laktózintolerancia esetén a tejcukor emésztésének segítésére
-    Antibiotikumok mellé vagy után a gyomor- és bélmikroflóra helyreállítására
-    A nyálkahártyákat irritáló szerek (pl. aszpirin) szedése során

Alkalmazási útmutató

A Gastro-Bon étrend-kiegészítőt étkezés előtt kell elszopogatni. Napi 2x1 tablettát ajánlott a főétkezések előtt 20 perccel rágással elfogyasztani,  folyadék fogyasztása nélkül. Tartósan szedhető.

Nyugodtan fogyaszthatják a liszt- és tejcukorérzékenyek, a cukorbetegek és a magas vérnyomásban szenvedők is. Terhes kismamáknak, szoptatós anyáknak, 3 éves kor alatti gyermekeknek nem javasolt a szedése!

Gyártja a Pharmaforte Kft., részletes információ a Pharmaforte honlapján.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja