SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Van kiút a szorongásból!

Családinet [cikkei] - 2018-01-15
 [X]

Ma már népbetegségnek számít a stressz, gyakran halljuk ismerőseinktől, hogy idegesek, türelmetlenek, ingerlékenyek. "Összecsaptak a hullámok a fejem felem" - hangzik gyakran a panasz, és nem ritka, hogy a pánik is elhatalmasodik rajtunk. Túl sok a munka, szoros határidők nyomasztanak minket, állandó megfelelési kényszer uralkodik rajtunk, önbizalomhiánnyal küzdünk, aggódunk a létbiztonságunk miatt, vagy érzelmi válságba kerültünk.
Van kiút a szorongásból!

Otthon is szeretnénk helytállni, párunkkal, gyermekeinkkel több időt tölteni, egy picit saját magunkkal is törődni... Erre persze már végképp nem jut sem idő, sem energia. Ismerős a helyzet?

A szorongás a gyermekeket is érinti, náluk gyakran még nehezebb megállapítani, mi is lehet a háttérben, hiszen sokszor attól is félnek, hogy elmondják, vagy nem is tudják igazán megfogalmazni, mi bántja őket. Rajtuk is nagy a nyomás, főleg iskolás korban, amikor már nekik is komolyan teljesíteniük kell, és mind az iskolai, mind a szülői elvárások magasak. A közösségbe való beilleszkedés is gyakori probléma.  

Mindenkinek más a stressztűrő képessége. Az a szint, ami valakinek még ösztönzően hat, az másnak már az utolsó csepp is lehet a pohárban, és a pszichés kiborulás szélére kergetheti, vagy akár a „szakadékba is lökheti”. A belső feszültség előbb-utóbb komoly tüneteket eredményez, a pszichés tünetek mellett akár szervi megbetegedéseket is generálhat (pl. visszatérő légúti és húgyúti fertőzések).

Leggyakoribb tünetek a gyomorfájás, hányinger, néha hányás is, emésztési zavarok, szédülés, fejfájás, remegés, heves szívverés, vagy akár légzési nehézség. Az alvászavar (nehezen jön álom a szemünkre, sokat forgolódunk, gyakran felébredünk) sem ritka, sőt, gyakran párosul is a fenti tünetekkel. És ekkor beindul az ördögi kör: ha rosszul alszunk éjszaka, fáradtak, és ingerlékenyek leszünk napközben, többet hibázunk, ez nyomaszt minket, emiatt majd ismét nem tudunk aludni, és kezdődik az egész elölről. Ez fordítva is lehetséges: eleinte még nincsenek alvás-problémáink, de a folyamatos stressz következtében, vagy mert állandóan pörög az agyunk, folyton a problémákon rágódunk, vagy pusztán az állandó feszültségtől már nem tudunk kikapcsolni, aludni. A folyamat hosszútávon kimerültséghez, sőt depresszióhoz is vezethet.

Alvászavar, stressz, szorongás

Azonosítsuk és tudatosítsuk a problémát! Ha egyedül nem megy, bátran merjünk segítséget kérni! Nem kell attól tartanunk, hogy bolondnak néz minket az orvosunk vagy a pszichológus, a szakemberek tisztában vannak a tünetekkel és a lehetséges okokkal, sőt a megoldásokkal is. Ne féljünk, hogy azonnal „begyógyszereznek” minket erős nyugtatókkal, hiszen léteznek kevésbé agresszív gyógymódok is.  Enyhébb tüneteknél választhatunk természetes eredetű hatóanyagokat tartalmazó, gyógynövényes vagy homeopátiás készítményeket is.

A Sedatif PC növényi eredetű összetevőket tartalmazó, vény nélkül kapható homeopátiás gyógyszer. Egy olasz klinikán végzett vizsgálat1 eredményei szerint a Sedatif PC-t használó enyhén alvászavaros illetve szorongó betegek alvásának minősége már 24 óra után javult, és egy hónapos időtartam alatt az éjszakai felébredések száma felére csökkent. A betegek 79%-a találta hatásosnak a kezelést. A szorongás mértéke is szignifikánsan javult.

Alvászavar, stressz, szorongás

A Sedatif PC biztonsággal adható a szorongó, alvászavaros vagy enyhén hiperaktív tüneteket mutató kisgyermekeknek is.

Az életmódváltás is sokat segíthet! A rendszeres mozgás segíti a boldogsághormonok termelődését, bármillyen sport, a zene és a tánc is stresszoldó hatású. Kiránduljunk, menjünk ki a szabadba! Kellemes, megnyugtató program lehet a szaunázás, masszázs.  És ne feledjük, a pozitív gondolatok, sőt, a humor, a nevetés is csodát tesz!

A stressz mindennapjaink része. Szervezetünk természetes reakcója, és valójában szükségünk is van rá a létfenntartáshoz, a kihívások leküzdéséhez. Azonban, ha úgy érezzük, nem tudunk megküzdeni a stresszünkkel, szorongásainkkal, az alvászavarral, avagy hosszan elhúzódó tünetek esetén kérjük szakember segítségét!

 

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

 

További információ: stressz.info.hu

1 : Effect of a homeopathic complex medicine on state and trait anxietyand sleep disorders: an observational study; Coppola Luigi, Montanaro Fabio; in: European Journal of Integrative Medicine 4S (2012) 124-201;142p; PP-043.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja