SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Trükkök, amelyek egy nap alatt megszabadítanak a megfázástól

Családinet [cikkei] - 2014-09-17
Amikor jelentkeznek a megfázás első tünetei, egyesek rögtön a gyógyszerekhez fordulnak, mások pedig úgy tartják jónak, ha otthon maradnak és pihennek.
Trükkök, amelyek egy nap alatt megszabadítanak a megfázástól

Lássunk néhány egyéb módszert a betegség gyors megelőzésére, leküzdésére:

Amikor megébredünk reggel és nyomorultul érezzük magunkat a megfázás szimptómái miatt, jó esélye van annak, hogy nem lesz kedvünk zuhanyozni. Pedig egy forró fürdő az egyik legjobb megoldás a problémára. A forró víz alatt nem érezzük azt, hogy fázunk, a gőz pedig megszünteti az orrdugulást. Ezért iktassunk be egy tízperces zuhanyzást, ami után jól törölközzünk meg, majd öltözzünk fel vastagon. Igyunk egy pohár vizet vagy teát sok citrommal.

Pazar reggeli: nagyon fontos, hogy mit eszünk a betegség alatt. Javasolt a narancslé, hogy biztosítsa a szükséges C-vitamin mennyiséget, továbbá antioxidánsokban gazdag szárított gyümölcsök és gabonapehely. További ajánlott ételek: lágy tojás, csirkehús, hal, mogyoró, dió, paradicsom, fokhagyma, valamint menta tea és víz.

Gőzölés: a megfázást legtöbbször bedugult orr kíséri, ami fejfájáshoz, szélsőséges esetben arcüreggyulladáshoz is vezethet. Ezért öntsünk forrásban lévő vizet egy edénybe, és adjunk hozzá néhány csepp eukaliptusz olajat. Állítsuk az edényt stabil felületre, terítsünk törülközőt a fejünkre meg a vállunkra, és hajoljunk előre. Tartsuk az arcunkat körülbelül 45 centire a forró víztől, és lélegezzünk mélyeket az orrunkon keresztül. A felszálló pára fellazítja a váladékot.

Sétáljunk: lehet, hogy nem akarunk kimenni a hidegbe, de egy rövid séta ebéd előtt javíthatja lelkiállapotunkat és erősíti az immunrendszerünket. Ne aggódjunk amiatt, hogy még jobban megfázunk, öltözzünk fel jól. Mikor hazaértünk igyunk egy forró teát, öltözzünk fel vastagon és kényelmesen. Tartsuk melegen a lábainkat, a fejünket és a kezeinket.

Egészséges ebéd: sovány húst, salátát, zöld paszulyt, brokkolit a legajánlatosabb ebédelni. A fehérje erősíti az immunrendszert, így könnyebben legyűrhető a vírus.

Pihenjünk: a gyógyteák és forró folyadékok segítenek a váladék semlegesítésében. Igyunk egy pohár teát és aludjunk legkevesebb 2 órát a meleg és sötét szobában. Amikor felébredtünk, igyunk egy nagy pohár vizet, zuhanyozzunk le forró vízzel, és öltözzünk fel vastagon.

Együnk valami pikánsat: vacsorára csípős ételek fogyasztása javasolt. A gyömbér, a fokhagyma és a csípős paprika antibakteriális és vírusölő hatásúak, ráadásul ezeknek még az ízét is érezzük.

Forró fürdő: zárjuk a napot úgy, ahogy kezdtük, forró fürdővel, ami ellazítja az izmokat. Legkésőbb tízkor feküdjünk le, hisz nagyon fontos, hogy a szervezet feltöltse a lemerült akkumulátorait. A tévénézést felejtsük el, igyunk egy erős teát és aludjunk. Másnapra a múlté a betegség.

Forrás: Filantropikum.com
Fotó: samotrebizan / 123RF Stock fotó

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja