SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy édesanya nyers ételekkel gyógyította meg az ekcémás kislányát

Családinet [cikkei] - 2014-10-14
A következőkben Ulla Kaczmarek, egy édesanya történetét ismerhetjük meg, aki nyers ételekkel gyógyította ki kislányát egy komoly betegségből.
Egy édesanya nyers ételekkel gyógyította meg az ekcémás kislányát

Ő a kislányom, Maya. Egész pici kora óta ekcémás, 1 éves múlt, amikor az egész testén nagy, vöröses színű foltok jelentek meg. A gyerekorvosunk szteroidokat írt fel, és azt tanácsolta, hogy a tehéntejről térjünk át a kecsketejre. Maya állapota javulni is kezdett, de sajnos egy idő után elég gyakran meghűlt. Aggódni kezdtünk, hogy ez az agresszív szteroid-hatásnak köszönhető, valószínűleg ez az egyik ilyen mellékhatása és ezzel a betegséget nem fogjuk tudni meggyógyítani.

Maya 4 éves korára ismét visszatért az ekcéma. Eldöntöttük, hogy többé nem kérünk a szteroidokból, inkább a naturopátiás megoldást választjuk. Maya étrendjéből teljesen kiiktattuk a glutént, a tejet és a cukrot. Körülbelül 6 hónap után az ekcéma vissza kezdett húzódni, csak a karokon maradt meg egy pár kis folt. Minden úgy tűnt, hogy rendben van, de sajnos Maya 7 éves korára ismét előjött a csúnya betegség, nagyon rosszul nézett ki szegény.

Kiderült az is, hogy Maya szervezetében élősködők és a Candida gomba is elkezdett szaporodni. Egy természetgyógyász ajánlására kivettük az étrendjéből a húst, az édességeket, a tojást. Maya gyakorlatilag főtt gabonaféléken, párolt zöldségeken, magvakon, egy kevés halon, kevés gyümölcsön élt, a főzéshez pedig olívaolajt vagy kókuszolajt használtunk.

Maya kezdetben nem tűrte jól ezt az étrendet, lefogyott, a gombás fertőzés miatt a belek is annyira rosszul voltak, hogy csak nagyon nehezen tudták felvenni a tápanyagot. Kétségbeestünk, már ott tartottunk, hogy ismét visszatérünk a gyógyszeres kezelésre, amikor rábukkantam egy csoportra a neten, akik elmondták, hogy nyers ételes diétával legyőzhető a gombás fertőzés.

Tíznapos banándiétába kezdtünk, Maya csak banánt ehetett, de csak azután, miután magamon leteszteltem. Nem volt annyira rossz, egész jó lett a közérzetem tíz nap elteltével. Az egész családot, Mayát is bevontam a diétába, a banán mellett még sok zöldséget, gyümölcsöt, zöld leveleket, avokádót, diót ettünk. Három hónapos tisztítókúra után Maya bőre is tisztulni kezdett. Ma már csak pár folt van a kislányunkon, de úgy érzem, jó úton vagyunk. Az egész család, Maya is tele van energiával.

Forrás és fotó: Filantropikum.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja