SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Megelőzhető a pollenallergiás tünetek eluralkodása

Családinet [cikkei] - 2015-04-15
A Magyar Allergia Szövetség elnöke az allergia-szűrővizsgálaton való részvételre hívta fel a figyelmet az M1 aktuális csatorna keddi műsorában: fontos, hogy a beteg tudja, pontosan milyen gyógyszert mikortól érdemes szednie a zavaró tünetek eluralkodásának elkerülése érdekében.
Megelőzhető a pollenallergiás tünetek eluralkodása

Nékám Kristóf klinikai immunológus szakembert annak kapcsán kérdezték, hogy az Országos Környezetegészségügyi Intézet előrejelzése szerint több fafaj - így a nyír, a kőris, a ciprus vagy a fűz - pollenje van jelen magas vagy közepesen magas koncentrációban a levegőben.
    
Az allergia zavaró tüneteivel kapcsolatban az előrelátás fontosságát hangsúlyozta. Azt mondta: ha valaki tudja, hogy allergiás, de nem tudja, mire, érdemes szűrővizsgálatra mennie, hiszen az információ birtokában felkészülten várhatja a következő évet. Speciális, az adott allergiához igazodó gyógyszert szedhet, és azt is megtudhatja, hogy azt mikortól érdemes szednie.
    
Ha nincsenek tünetek, de allergiarizikó áll fenn a családban, illetve gyermeket várnak, akkor az életmód egészével lehet tenni a megelőzésért - mondta. Példaként említette, hogy a gyermeket váró családoknak még azt is érdemes elkerülniük, hogy olyan lakásba költözzenek, ahol előttük dohányosok laktak, ugyanis az ilyen helyen élők szervezetében hetekkel a beköltözés után is kimutathatók dohánytermékek.
    
A pollenallergiával kapcsolatban Nékám Kristóf megjegyezte: bizonyos rásegítő tényezők - szállópor, az ipar, közlekedés és mezőgazdaság által termelt légszennyező anyagok - felerősítik a pollenek hatását; ha ezek nem lennének, "nem is lenne olyan rémes az allergiahelyzetünk".

Forrás: MTI
Indexfotó: stockimages/FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja