SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 bevált tipp a premenstruációs szindróma ellen

Családinet [cikkei] - 2016-06-24
A premenstruációs szindróma nem női hiszti, hanem valóban kellemetlen, fájdalmas állapot. A PMS tünetei kezelhetők, az okokról és a megoldás lehetőségeiről beszélt dr. Demjén László, az Oxygen Medical szülész-nőgyógyásza.
5 bevált tipp a premenstruációs szindróma ellen

A PMS kínzó tünetekkel járhat

A nők megdöbbentően nagy része, közel 85 százaléka tapasztalja a premenstruációs szindróma tüneteit élete során. Bizonyos tényezők hajlamosítanak is erre a havonta visszatérő problémára:
 

  • 20-40 év közti életkor.
  • A családban jelenlévő depresszióra való hajlam.
  • A szülés után jelentkező gyermekágyi depresszió vagy más hangulatzavar.
  • A PMS okai nem teljesen tisztázottak, nyilván a változó hormonális állapotban és a kémiai változásokban keresendő a kulcs. Ugyanakkor bizonyos vitaminok hiánya és egyes életmódbeli tényezők is fokozhatják a panaszokat. A PMS tünetei ugyanis egészen komolyak is lehetnek. Legjellemzőbben az idegesség, a lehangoltság, az alvászavar, a mellfeszülés, a fokozott cukoréhség, a puffadás és a kifejezett hangulatzavarok, a „hisztisség” zavarja a nőket – hangsúlyozza dr. Demjén László, az Oxygen Medical szülész-nőgyógyásza. – Tény, hogy léteznek olyan gyógyszerek, amelyek (akár az ovuláció elnyomásával, akár az ösztrogén és progeszteron termelés csökkentésével) segíthetnek a kínzó tüneteken, de az érintetteknek érdemes az életmódjukon is változtatniuk. A megfelelő megoldást azonban mindenképpen a betegnek és a nőgyógyásznak közösen kell megtalálnia.


5 életmód tipp PMS ellen


1. Fizikai aktivitás

Már napi 30 perc kardiomozgás sokat segít a hormonháztartás egyensúlyának fenntartásában, a PMS tüneteinek csökkentésében.

2. Étkezés

- Érdemes csökkenteni vagy elhagyni a koffein- és az alkoholfogyasztást.
- Ajánlatos kerülni a feldolgozott élelmiszereket, a fehérlisztet és a cukrot. Ugyanakkor növelni kell a rostbevitelt zöldségből, gyümölcsből, diófélékből, teljes kiőrlésű gabonákból. Az omega-3 zsírsav is segíthet, forrásai főként a tengeri halak és a lenmag.
- Ideális a háromóránkénti étkezés, de lefekvés előtt három órával már nem ajánlott enni.

3. Táplálék kiegészítők

A PMS tünetei enyhíthetők a ligetszépe olajjal, a magnézium-citráttal, a kalcium-citráttal, a B6 vitaminnal, és az omega 3 zsírsavval.

4. Dohányzás abbahagyása

Minél idősebb egy hölgy, és minél inkább jellemző a családban a PMS, annál valószínűbb, hogy a dohányzás súlyosbítja a panaszokat.

5. Stresszoldás

Fontos lenne megtalálni az érintetteknek a számukra megfelelő stresszoldási módszer, legyen az meditáció, jóga, masszázs, alternatív módszerek vagy akár csak a nagy séták.

Forrás: http://www.oxygenmedical.hu
Fotó: Ohmega1982/FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja