SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyönyörű bőr a hideg hónapokban is

Családinet [cikkei] - 2017-12-29
Kipirosodás, szárazság, viszketés - csupán néhány kellemetlen tünet, amelyek a hideg beköszöntével jelentkezhetnek a bőrünkön. A hűvös levegő vagy a fűtés miatt száraz levegő mind károsan hatnak rá, ám szerencsére van néhány praktika, amellyel elérhetjük, hogy télen is ragyogjon és egészséges legyen. Mit tehetünk akár házilag szépségünk és bőrünk egészségének megőrzéséért?
Gyönyörű bőr a hideg hónapokban is

„A téli hónapok lemerítik szervezetünk vitaminkészletét, levertek, fáradékonyak leszünk, és ez bőrünkön is meglátszik, kiszárad, fakóvá válik. Hogy ezt elkerüljük, turbózzuk fel már jó előre magunkat vitaminokkal, egészséges táplálkozással és mozgással. Ám bármennyire is vigyázunk, a hideg, szeles idő és a száraz beltéri levegő hatásait nem minden esetben tudjuk kivédeni. Enyhe tünetek esetén házi praktikákkal, kézkrém, testápoló rendszeres használatával enyhíthetünk a panaszokon, bőrgyulladás, ekcéma esetén azonban keressünk fel szakorvosunkat, mert előfordulhat, hogy a bőrünk komolyabb kezelést igényel” – mondta dr. Tihanyi Lilla, az Év Magánrendelőjének választott Budai Egészségközpont bőrgyógyász szakorvosa.
 

Melyek a leggyakoribb bőrpanaszok télen?
 

  • Kiszáradás
  • A bőr kirepedezése
  • Viszketés
  • Kipirosodás
  • Hámlás
  • Ajakszárazság

A legtöbb tünet a száraz bőrtípusúaknál jelentkezik, de a hideg senkit sem kímél.
Így tehetünk bőrünk szépségéért:

  • Használjunk bőrradírt, amellyel eltávolítható az elhalt hámréteg.
  • A hosszú fürdőzés helyett válasszuk inkább a gyors tusolást, ugyanis kevésbé szárítja bőrünket.
  • A hidegben kerüljük a magas víztartalmú krémek használatát, részesítsük előnyben a zsírosabb krémeket, az arcunkat pedig alkoholmentes arclemosóval tisztítsuk.
  • Hidratáljunk kívül, belül. Fürdés után a még nedves bőrünket kenjük be testápolóval, az arcunkat pedig a bőrtípusunknak megfelelő arckrémmel. Fogyasszunk télen is megfelelő mennyiségű, legalább 1,5 liternyi folyadékot, lehetőleg vizet.
  • Párásítsunk, ezzel pótolhatjuk bőrünk nedvességtartalmát.
  • Az ajkunkról se feledkezzünk meg! A szájfény helyett használjunk hidratáló ajakápolót.
  • Táplálkozzunk egészségesen, együnk sok zöldséget és gyümölcsöt (a WHO ajánlása szerint napi 5-ször zöldséget és 1-szer gyümölcsöt). A sárga gyümölcsök és zöldségek (pl. sütőtök, sárgarépa) bétakarotin tartalma természetes A-vitaminforrásként szolgál.
  • Vitaminkészítményeket is érdemes szedni a téli hónapokban az immunműködés szempontjából. A D3 vitamin pótlása például az alacsony napsütéses órák száma miatt fontos.
  • Sportoljunk rendszeresen, amely serkenti a vérkeringést. Belső egészségünk bőrünkön is meglátszik.


Szépségápolás házilag

Ha igazán biztosra szeretnénk menni, és olyan kozmetikumot használnánk, amely mentes mindenféle illatanyagtól vagy allergén összetevőktől, készítsünk otthon arcpakolást, hidratáló krémet. A természetben található alapanyagok gazdag vitaminforrások, segítségükkel a bőrtípusunknak megfelelően kényeztethetjük magunkat. A banán például kiváló a normál bőrre, a zsíros bőr ápolására használhatunk tojást vagy paradicsomot, a tej és méz pedig tökéletes összetevője egy száraz bőrre készített arcpakolásnak. A joghurt vagy a csokoládé nem csak belülről kényeztetnek, együtt tápanyagokban gazdag arcpakolást eredményeznek.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja