SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kockapesszárium: szuperegyszerű eszköz a méh- és hüvelysüllyedés kezelésére

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-11-07
A méh- és hüvelysüllyedés rendkívül kellemetlen, az életminőséget jelentősen rontó állapot. Kezelésére új módszert jelent a kockapesszárium, amelyet orvosi javallatra otthon is egyszerűen használhat a beteg.
Kockapesszárium: szuperegyszerű eszköz a méh- és hüvelysüllyedés kezelésére


Mi az a kockapesszárium?

A kockapesszárium hatféle méretben kapható, hüvelybarát, hajlékony szilikonból készült eszköz. Akkora méretet kell választani belőle, ami jól tart köhögés, tüsszentés vagy hasprés esetén is, de még nem nyom. A hüvelybe helyezve lehetővé teszi a szervek visszahelyeződését az eredeti állapotukba. Hajlékony kialakításának köszönhetően könnyen kezelhető, otthon is nehézség nélkül felhelyezhető és eltávolítható.
 

Milyen tünetek mellett javasolt a használata?

A kockapesszárium a kismedencei szervek süllyedésének (hüvelysüllyedés) kezelésére használható. A probléma több módon is jelentkezhet:

Méhsüllyedés: amikor a méh a hüvelycsatornába ereszkedik. Tünetei: Derékfájdalom, vizelet- és székletürítési panaszok, hüvelyből kitüremkedő duzzanat érzése, fájdalmas nemi élet.

Hólyagsüllyedés (hólyagsérv): a hüvely és a húgyhólyag közötti kötőszövet kitágulása. Tünetei: A hüvelyben tapasztalható idegentest-érzés (mintha egy tojás lenne ott folyamatosan), gyakori vizelési inger, vizelettartási gondok, ismétlődő húgyúti fertőzések, fájdalom vizelés és szex közben.

Végbélsüllyedés (végbélsérv): a hüvely és végbél közti kötőszövet kitágulása. Tünetei: Székelési nehézségek, folyamatos székelési inger, amely ürítés után sem szűnik meg.

A tünetek elsősorban szülés után és a menopauza idején jelentkeznek; valamilyen formájuk a középkorú nők felét érinti.

Kockapesszárium

Kép: fogamzas.com

 

Hogyan kell használni a kockapesszáriumot?

Mindenekelőtt fontos a probléma orvos általi diagnosztizálása, és a kezelés megbeszélése.

Az eszközt a beteg minden reggel magának helyezi fel, este pedig eltávolítja, hogy a hüvelyfal éjjel regenerálódni tudjon. Mivel a kezelendő panaszok általában az alacsony ösztrogénszinttel állnak összefüggésben, érdemes a kocka 2-3 élét felhelyezés előtt ösztrogéntartalmú géllel bekenni.

A kockapesszárium felhelyezése leginkább a tamponhoz hasonlít. Akkor van jó helyen, ha nem érezni. A felhelyezést speciális hüvelysíkosító zselé használatával tudjuk megkönnyíteni. Az eltávolítást a rajta található hurok segíti.
 

Kiknek nem ajánlott a használata?

A kockapesszárium előhozhat rejtett vizelettartási zavarokat. Terhesség, szoptatás és ösztrogénfüggő daganatos betegségek esetén az éleket nem szabad hormontartalmú krémmel bekenni.

A kockapesszárium (hüvelykocka) a fogamzas.com webáruházból rendelhető.

A cikk tájékoztató jellegű, nem helyettesíti az orvosi tanácsadást. Használat előtt mindenképp kérd ki kezelőorvosod véleményét!

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: holdosi / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja