SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetes tippek a sok kézmosástól kiszáradt, kisebesedett kézre

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-04-06
Hideg időben gyakori, hogy a kézfej kiszárad, berepedezik, a koronavírus-járvány idején megkövetelt gyakori kézmosás pedig csak ront a helyzeten. A következő módszerekkel, készítményekkel enyhítheted a kellemetlen panaszokat:
Természetes tippek a sok kézmosástól kiszáradt, kisebesedett kézre

A szappanos kézmosás és a hűvös idő egyaránt szárítja a bőrt a kézfejen. A legnagyobb probléma ezzel nem az, hogy nem a legszebb látvány, és még csak az sem, hogy kellemetlenül viszket, olykor fáj is, hanem az, hogy ha a kisebesedés olyan mértéket ölt, hogy a repedések vérezni kezdenek, sokkal könnyebben bejutnak a kórokozók is a szervezetünkbe.


Természetes megoldások kisebesedett bőrre:


Méz

A méz antioxidánsai kisimítják és táplálják a bőrt – de ne önmagában kend fel a kezedre, mert kellemetlen lesz a végeredmény. Keverj inkább össze egy evőkanál mézet egy evőkanál joghurttal, ezzel kend be a kezedet, és hagyd rajta 20 percig. Választhatsz mézzel készült natúrkozmetikumokat is.

Méz

Kép: stevepb / pixabay


Olajok

Extra szűz olívaolaj sok háztartásban megtalálható, de még jobb megoldás a drogériákban kapható madula- jojoba- vagy kendermagolaj. Legjobb, ha nedves kézre kened fel őket a következő módon: most meg a kezed, töröld szárazra, majd mosd meg megint – így teljesen tiszta lesz -, és a nedves kézre csöpögtess az olajból.

Olivaolaj

Kép: stevepb / pixabay


Vajak

Kókuszvaj, sheavaj, vagy egyszerűen csak a hagyományos típus egyaránt segít a problémán. A kókuszvaj ráadásul E-vitaminban is gazdag, nyugtatja a bőrt, enyhíti az égő érzést. Legjobb, ha vajakat tartalmazó készítményeket keresel a drogériában – vagy még jobb, ha rendelsz online –, de „tűzoltásnak” az is megteszi, ha egy kevés teavajat masszírozol a kézfejedbe.

Kókuszvaj

Kép: silviarita / pixabay


Körömvirág

A körömvirágkrém remek gyulladáscsökkentő hatású, így bátran alkalmazhatod kiszáradt, felrepedezett bőrre is.

Körömvirág

Kép: Mareefe / pixabay


Kamilla

Ha van otthon shea vajad, könnyen készíthetsz magad is kamillás krémet. Egy evőkanál virágra önts fél deci hidegen sajtolt olajat, és áztasd pár napig. A keverékből egy evőkanálnyit keverj össze 3 evőkanál olvasztott shea vajjal és pár csepp E-vitaminnal.

Kamilla

Kép: zerin117 / pixabay

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: slaviljubovski / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja