SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen: Gyógyteák gyermekbetegségekre

Németh Ági [cikkei] - 2004-06-10
Gyermekeink jó néhány gyermekbetegségen esnek át, míg el nem érik a nagyobbacska kort. A fertőző betegségeket szinte kötelező megkapniuk a közösségben. Vannak azonban olyan betegségek, amelyeket gyógytea segítségével lehet gyógyítani, vagy az orvosság kiegészítőjeként fejti ki jótékony hatását. A gyermekek immunrendszerét nem célszerű tönkretenni a különböző antibiotikumokkal. Néhány gyermekbetegségre szeretnék gyógyteákat ajánlani, amelyeknek nincsen mellékhatásuk.
Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen: Gyógyteák gyermekbetegségekre

Bőrkiütések

A kiütések lehetnek pörsenések, pattanások, hólyagok, melyek majdnem a kisgyermek egész testét borítják / kanyaró, rózsahimlő, bárányhimlő /.

Kamillás lemosás: egy evőkanál kamillavirágot leforrázunk 2dl forró vízzel, fél percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. Naponta többször végezhetjük a  lemosást / a kamilla gyulladáscsökkenő/.

 Köhögés

 Erős köhögésre ajánlott: martilapu tea /váladékoldó és gyulladásgátló/.

Teakészítés: két teáskanál teafüvet leforrázunk 2dl forró vízzel és két perc múlva leszűrjük, amilyen melegen meg tudja inni gyermek, kortyoltassuk vele. Tegyünk a teába mézet, így finomabb és egy kicsit nagyobb kedvvel kortyolja.

 Lándzsás útifű tea: egy kiskanálútifüvet  leforrázzunk 2 dl forró vízzel és 1 perces állás után leszűrjük. Naponta több csésze ajánlott.

Kakukkfű tea: a fent leírtak szerint teát kell készíteni, 2-3 csésze ajánlott inni. / gyulladáscsökkentő/

 Mandulagyulladás 

 Zsálya tea: egy evőkanál teafüvet leforrázunk 2dl forró vízzel, 2 perc múlva szűrjük le.

Langyosan naponta többször kell vele gargalizálni /csodálatos a gyógyhatása/.

A teafőzet füvét lehet borogatásként is alkalmazni. Egy vászonruhába kell tenni még melegen, és a torkot ezzel kell borogatni. Egy száraz kötéssel még át kell kötni a torkot.

 A zsálya sok kisgyermeket mentett meg a mandula műtéttől.

Megfázás 

 Teakészítés: Bodza, hársfa, kamilla, és kakukkfű egyenlő arányú keverékéből 

 Egy evőkanál tea füvet leforrázunk 0.5 dl forró vízzel, öt perces állás után leszűrjük. A teához még adhatunk mézet. Melegen kell fogyasztani. Érdemes nagyobb mennyiségű teát készíteni, mert naponta többször kell inni.

Csípések

Méh és darázscsípések: a csípés helyére azonnal tegyünk ecetes borogatást, ha nincs kéznél petrezselyemlevél vagy citromfű. Mindegyik növény kiválóan csillapítja az égő fájdalmat, és segít a duzzanat lelohadásában. A citromfüvet vagy a petrezselyemlevelet aprítsuk fel, és a levével együtt tegyük a duzzanatra.

Megszünteti az égő fájdalmat és a duzzanatot is /nagyon hatásos saját tapasztalatból tudom, merem ajánlani/.

Ha tudjuk, akkor először a fullánkot távolítsuk el!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja