SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövények hajápolásra

Németh Ági [cikkei] - 2004-06-13
Hajápolás otthon. Gyógynövényekkel a gyönyörű hajért.


Gyógynövények hajápolásra

  A hajunk ugyanolyan ápolást igényel, mint a bőrünk. A hajnak is vannak különböző problémái, betegségei. A rendszeres gondozással és a gyógynövények gyógyhatásával szép, egészséges lesz a hajunk. A leggyakoribb gond a hajhullás. A hajhullás és a kopaszság sajnos sokunkat érint. A hajhullásnak azonban elég sok tényezője lehet. A legfőbb ok a stressz, a lelki probléma, a gátlásosság, a kisebbségi érzés, és az önmarcangolás, melyet nem elég külsőleg kezelni, de a belső egyensúlyt is meg kell teremteni.  A mindennapi problémák közé tartozik azonban a haj korpásodása, illetve zsírosodása. Mindezen problémákra vannak természetes gyógynövénykészítmények, receptek, melyet otthon tudunk alkalmazni hajunk rendbehozatalára.

 Hajhullásra

Teakészítés: egy evőkanál csalángyökeret főzzünk két percig (forrástól számítva), ha kihűlt, szűrjük le. Hajmosás után utolsó műveletként ezzel öblögessük a hajunkat. Az erősebb hajszálakért friss csalánból készítsünk teát és ugyanezt a műveletet végezzük..

Egy bevált recept: 1 dl ricinusolajba keverjünk egy tojássárgáját és egy cirom levét. Ezt a keveréket száraz hajra vigyük fel ecset segítségével és 1 óra elteltével, mossuk meg a hajunkat a szokásos módon (nem kell megijedni, mert zsíros a hajunk, többször kell meg mosni), a kívánt eredmény nem marad el. Ezt a módszert minden hajproblémára ajánlom, nekem bevált. (Többször kell alkalmazni!)

Orbáncfűtea: egy kávéskanál teafüvet leforrázunk és ötpercnyi állás után leszűrjük. Napi két csésze fogyasztása ajánlott.

Nyugtató tea, mely segít a lelki egyensúly visszaállításában és nyugtatóan hat a mindennapi stressz, feszültség oldásában.

 Hajnövesztő

Teakészítés: egy kávéskanál orvosifüzike, nyírfalevél, rozmaring, majoránna és egy csipet szegfűszeg keverékéből teát készítünk, 1 l víz hozzáadásával. A kész főzethez, ha leszűrtük, hozzáadunk egy kis csalán- és bojtorjántinktúrát. Ezzel a keverékkel esténként  be kell dörzsölni a fejbőrt.

2 teáskanál bojtorjángyökeret 10 percig főzni kell, ha kihűlt, le kell szűrni és naponta két csészével ajánlott inni.

Fejbőr betegségre: egy evőkanál mezei zsurlót le kell forrázni  fél liter forró vízzel, 10 percnyi állás után le kell szűrni és ezzel a teával kell a fejbőrt este bedörzsölni, illetve megmosni.

 Száraz hajra

Teakészítés: készíthetünk gyógyteát száraz hajra, csalánból, bojtorjángyökérből, zsályából, és hajmosás után ezzel a teával öblögessük a hajunkat.

Pakolás: 1 dl aludttejet keverünk össze 1 dl kamillateával és tegyünk hozzá semleges hajsampont,  ezt vigyük fel a hajunkra. 5-10 percnyi állás után mossunk hajat.

 Zsíros hajra

Teakészítés: készítsünk teát rozmaringból és adjunk hozzá egy kanál ciromot. Ezzel a komponenssel mossunk hajat.

Zsíros hajra szintén alkalmazhatjuk a már fent említett ricinusolajos pakolást. Nagyon jó eredményt lehet elérni vele. A haj egészséges lesz, és visszakapja a fényét.

 Normál hajra

Normál hajra teakészítés: sötét hajra: készítsünk zsálya teát, világos hajra: kamilla és bodza  keverékéből  készítsünk teát és azzal mossunk hajat, illetve öblítsük vele a hajunkat.  

 Szép fényes haj: 1 l vízhez adjunk egy kávéskanál 10%-os étkezési ecetet. A hajmosás után öblítsük le a hajunkat  ecetes vízzel. Nagyon szép fényes és selymes lesz a haj .

Érdemes időt fordítni a hajunk ápolására, mert meghozza az eredményt. Hajunk mindig egészséges, erős, és fényes lesz.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja