SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A legyengült immunrendszer 5 figyelmeztető tünete

Családinet [cikkei] - 2020-09-15
Az immunrendszer a szervezet azon mechanizmusa, ami megvéd a vírusok, baktériumok és betegségek ellen. Néha azonban legyengül, például az egészségtelen étrend vagy a stressz hatására, és ilyenkor nem képes hatékonyan végezni a dolgát.

A legyengült immunrendszer 5 figyelmeztető tünete

Az immunrendszer sejtek, szövetek és szervek együttes hálózata, melynek elsődleges feladata, hogy megkülönböztesse a külső, idegen tényezőket, és megakadályozza ezek bejutását a szervezetbe. Az immunrendszer működésében szerepet játszó sejtek a fehérvérsejtek, más néven leukociták, amelyeknek szerepe, hogy elpusztítsák a szervezetünkbe kerülő kórokozókat.

A legyengült immunrendszer tünetei

Amikor a leukociták szintje csökken, a test bizonyos „figyelmeztető jelzéseket” küld, például:

1. Fáradtság

A fáradtságnak számtalan oka lehet. Azonban, ha minden különösebb ok nélkül vagyunk fáradtak, például reggel rögtön ébredés után, vagy bármilyen tevékenység könnyen kimerít, a legyengült immunrendszer állhat a háttérben.

2. Gyakori fertőzések

A húgyúti fertőzések, gyomorproblémák, gyulladt és vörös ínyek annak a jelei, hogy az immunrendszer nem képes megbirkózni a külső tényezőkkel.

3. Megfázás, influenza, torokfájás

Milyen gyakran fázol meg? Mondjuk havonta egyszer? Gyakran fáj a torkod? Ha igen, akkor tanácsos orvoshoz fordulni, és ellenőrizni a fehérvérsejtszámot.

4. Allergia

Néhány embernél gyakrabban jelentkeznek allergiás reakciók, mint másoknál. Nem bírják a port, a pollent és más allergéneket. Ha ez a te esetedben is így van, megtörténhet, hogy gyenge az immunrendszered.

5. Nehezen gyógyuló sebek

A bőr a test legnagyobb szerve, és a legtöbb kockázatnak van kitéve. Ha a szervezet immunitása alacsony, a fertőzések áttörhetnek ezen az akadályon, és súlyos bőrproblémákat okozhatnak, például kiszáradást, elszíneződést és bőrirritációt. Ha az immunrendszer legyengül, a sebek is lassabban gyógyulnak, így a bőrön csúnya hegek maradhatnak.

Forrás: Filantropikum
Kép: silviarita / Pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja