SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit szedjünk a járvány alatt?

Csaholczi-Horváth Alexandra [cikkei] - 2020-12-02
Manapság a rengeteg reklám és hirdetés hatására nehéz eligazodnunk, hogy mit is tartalmazzon a házi patikánk? Mit szedjünk és mit ne? Most ebben szeretnénk segíteni úgy, hogy három olyan készítményt mutatunk be, ami jó, ha mindig van otthon!

Melyek lesznek ezek?
1.D-vitamin
2.Grapefruitmag-csepp
3.Teafaolaj
Mit szedjünk a járvány alatt?

Az első vitamin, amit javasolt szedni, az a D-vitamin, ami tulajdonképpen nem is kifejezetten csak egy vitamin, hanem hormon is!

A magyarok nagy része a tél végére D-vitaminhiányos lesz, tehát a jelenlegi vírushelyzettől függetlenül is ajánlott a szedése megelőző jelleggel is!

Régen egyértelműen a csontok miatt javasolták, ma már azonban immunrendszer-erősítő hatása is előtérbe került!

 

Mit okoz a D-vitamin hiánya a szervezetünkben?

  • Csontritkulást
  • Izomgörcsöket
  • A fogak romlását
  • Fertőzésekre való fokozott hajlamot
  • Immunhiányos állapotot

 

Milyen okokból alakulhat ki a hiánya?

  • Ha túl kevés napsütés éri a szervezetet
  • Ha hiányos a táplálkozás
  • Abban az esetben, ha a belekből csökkent a D-vitamin felvétele, pl. coeliakiában, vagyis a lisztérzékenység következtében
  • Illetve csökken a szintje, ha az igény megnő rá, például terhesség, vagy szoptatás alatt, gyermek-vagy időskorban

 

Mit kell szednünk mellé?

A D-vitamin nem hasznosul MAGNÉZIUM nélkül, illetve a D-vitamin hatására felszívódó KALCIUM csak akkor tud megfelelően hasznosulni, ha K2 vitamint is szedünk mellé!

Ma már megkönnyíti a dolgunkat az, hogy ezeket a vitaminokat egyben kaphatjuk meg!

 

Mennyi a napi adag korosztályokra lebontva?

  • Csecsemőknek a napi javasolt mennyiség: 400-1000 NE
  • 1 és 6 év közötti gyerekeknek a javasolt napi mennyiség: 600-1000 NE
  • 6 év feletti gyermekek javasolt napi mennyisége: 600-1000 NE
  • Serdülők napi bevitele: 800-1000 NE
  • Felnőttek napi bevitele: 1500-2000 NE
  • Várandós nők napi bevitele: 1500-2000 NE

 

Milyen ételek jó D-vitamin források?

Ha D-vitaminról van szó, akkor a halak jussanak az eszünkbe: a lazac, makréla, és a tőkehalmáj-olaj.

Ezeken kívül a tojássárga, máj, és a tejtermékek is tartalmazzák. A tejtermékek ezen kívül kalciumot is tartalmaznak, így érdemes őket választani, természetesen akkor, ha nincs allergia-vagy intolerancia velük szemben.

 

A következő fontos cseppünk: a Grapefruitmag-csepp

A grapefruit magjából nyert csepp nagyon jó immunerősítő, természetes baktérium-, vírus-és gombaölő.

Tisztítja a májat, és nagyon magas a C-vitamin tartalma. Flavonoid-tartalma miatt az egészség fenntartásához, és a különböző daganatos megbetegedések megelőzéséhez nélkülözhetetlen.

Grapefruit

Erősíti az érfalat is, csökkenti a különböző vénás megbetegedések kialakulási arányát.

Sokan alkalmazzák a candida gomba okozta megbetegedés visszaszorítására is, és mivel gombaellenes, ezért köröm-és bőrgomba kezelésére is tökéletes. A korpát sok esetben gomba okozza, kivéve, ha a fej dehidratáltsága a kiváltó tényező, erre is nagyszerű a grapefruit-csepp.

 

A száj különböző megbetegedéseiben is alkalmazhatjuk, ilyen az afta, a szájpenész, és a herpesz is,  illetve a fogínygyulladás és a fogszuvasodás megelőzésében is hasznos.

Segít csökkenteni a koleszterin-szintet is, illetve nőgyógyászati fertőzésekben, hólyaghurut esetén is hatásos lehet.

Viszont nagyon fontos felhívni a figyelmet arra, hogy a grapefruit egyes gyógyszerek hatásait befolyásolhatja, így ha Ön valamilyen szívgyógyszert, véralvadásgátlót, pajzsmirigy-gyógyszert szed, mindenképpen konzultáljon szakemberrel!

 

Teafaolaj

A cikkben szereplő utolsó készítmény egy külsőleg használható olaj, a Teafaolaj.

Előfordul a piacon néhány készítmény, amelyet belsőleges használatra is ajánlanak, de inkább külsőleg alkalmazzuk. És az egyik legfontosabb, ha valamilyen késztményt először próbálunk ki, mindig végezzünk bőrpróbát az alkarunkon! Sokan ugyanis érzékenyek az illóolaj-tartalmú krémekre, kenőcsökre és allergiás reakció léphet fel a használatukkor!

 

Tehát miért legyen otthon mindig Teafaolaj?

A grapefruit-hoz hasonlóan ez az olaj is baktérium-, vírus-, és gombaölő!

Egyre több arclemosóban, krémben alkalmazzák pattanások kezelésére is!

Olyan bőrbetegségekben is ajánlott, mint az ekcéma vagy a pikkelysömör! Természetesen ezeknél a betegségeknél az a legfontosabb, hogy a kiváltó okokra rájöjjünk, hiszen például az ekcémát okozhatja valamilyen táplálékallergia is, mint a tejfehérje-érzékenység.

Alkalmazhatjuk rovarcsípések kezelésére is, illetve égett- vagy vágott sebekre!

Mivel gombaölő is, használhatjuk korpás fejbőrre úgy, hogy a samponba csepegtetünk pár csepp olajat!

A vírusos időszakban használjuk inhalálásra, párologtatásra, nagyszerű levegőfertőtlenítő! Párologtatva hörghurutra, köhögésre, asztmára is tökéletes!

Alkalmazzák különféle kúpokban is, így ülőfürdőként hüvelygombásodásra is jó lehet! A gombaellenes hatás miatt láb-és bőrgombára is hasznos a lábfürdőbe csepegtetve!

Teafaolaj

Mihez használhatjuk még?

Takarításhoz készíthetünk egy általános lemosót: fél liter vízhez cseppentsünk 4 csepp teafaolajat, ez nagyon jó lehet felmosáshoz, mosdó-, kád- és mosogató takarításhoz is!

Érdemes mosáshoz is használni, például konyharuhák mosásához is tökéletes, cseppentsünk az öblítőtartályba 6 csepp olajat mosásonként!

 

Hogy alkalmazzuk pikkelysömör-és ekcéma esetén?

Pikkelysömör kezelésére: 50 csepp teafaolajat 10 evőkanál kukoricacsíra olajban elkeverünk, ezt a keveréket naponta 2-3-szor az érintett felületre kenjük!

Ekcémára: 10 g körömvirág krémhez 4 csepp teafaolajat heverünk, ezzel kenjük be az ekcémás részeket!

Képek forrása: pxhere.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja