SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Készülj fel a gyerekbetegségekre!

Családinet [cikkei] - 2021-02-08
 [X]

A gyerekbetegségek hozzátartoznak az óvodások, iskolások mindennapjaihoz. Megúszni nem lehet, de felkészülni rá igen. Szülőként sokat tehetünk az immunrendszer megedzéséért, ha pedig már itt a baj, a minél gyorsabb gyógyulásért.
Készülj fel a gyerekbetegségekre!

Bizonyára minden szülőnek ismerős a helyzet: alighogy óvodás lesz a gyerek, betegeskedni kezd. A magyarázat valójában egyszerű: az ember immunitása tíz éves korára alakul ki teljesen, a közösségbe kerülés pedig nemcsak lelkileg, de testileg is sokként éri a kicsiket, hiszen a szervezetük hirtelen számtalan fenyegető vírussal és baktériummal találja magát szembe. Bár iskolásként edzettebbé válnak, a közösségben még mindig könnyűszerrel elkaphatnak valamit, hiszen jól tudjuk: egy-egy fertőzés akár egész osztályokat ledönthet a lábáról. Ezt nem lehet kivédeni, sőt: bizonyos esetekben jobb is túlesni rajta, az viszont nem mindegy, hogy a betegség mennyi időre szegezi ágyhoz a diákokat.

Játék az udvaron


Hogyan eddzük meg a gyerek immunrendszerét?

Az immunrendszer folyamatos erősítésével befolyásolható a megbetegedések gyakorisága és lefolyása.

Az ellenállóképesség növeléséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás - rendszeres alvásciklussal. Fontos a testmozgás, lehetőleg a szabad levegőn, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a betegségek a gyomorban kezdődnek.

Ezért érdemes figyelmet fordítani a kiegyensúlyozott és racionális étrend kialakítására, amiben minden nap helyet kapnak a friss gyümölcsök és zöldségek is.


Ha kibillen az egyensúly

Mára bizonyítást nyert a tény, hogy a gyomor-bélrendszerben élő különböző mikrorganizmusok (baktériumok, vírusok, gombák) alkotta bélflóra önálló szervként működik. Amellett, hogy az emésztésért és a szerves anyagok lebontásáért felel, enzimeket és vitaminokat is termel, befolyásolja az agy, a hormon- és az immunrendszer működését. Vagyis a belső egyensúly megőrzése rendkívül fontos. A bél mikrobiótájának helyreállításához ajánlott probiotikus kultúrát tartalmazó élelmiszereket beiktatni a gyermek étrendjébe. Ilyen például a joghurt, a kefir, az érett sajtok vagy a savanyú káposzta. Viszont ha valamilyen fertőzés vagy egy antibiotikum-kúra hatására túl nagy számban pusztulnak el a jótékony hatású baktériumok, és kialakul a hasmenéses állapot, célzott probiotikumkezelésre is szükség van.

A nem étrend-kiegészítőként, hanem gyógyszerként bejegyzett Enterol hatékony és megbízható kezelést kínál a károsodott bélflóra és bélcsatorna egyensúlyának helyreállítására. Külön előnye a baktériumalapú probiotikumokkal szemben, hogy egyidőben bevehető az antibiotikummal, mert különleges hatóanyaga, a Saccharomyces Boulardii nevű élesztőgomba nem érzékeny rá. Az Enterol alapvetően a bélnyálkahártyára tapadva fejti ki tápláló hatását, fokozva ezzel egyes emésztőenzimek aktivitását, gátolva a hasmenést okozó baktériumok egy részének hatásait, és enyhítve a kellemetlen tüneteket.

Buborékfújás

Még többet az Enterolról:
https://www.enterolprobiotikum.hu/

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja