SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Rovarcsípés, allergia

Családinet [cikkei] - 2007-06-25
A méhek, darazsak és hangyák csípése többnyire átmeneti fájdalommal, helyi vörösséggel, s a fullánk körül duzzanat megjelenésével jár. Az arra allergiás egyéneknél azonban megfelelő ellátás hiányában akár az életet is veszélyeztető anafilaxiás sokk is kialakulhat. Sokan csak egy csípés után szereznek tudomást allergiájukról.
Rovarcsípés, allergia
Bizonyos egyéneknél allergiás reakció alakulhat ki a fullánk által bejutott nyál, vagy méreganyag hatására. Ennek kezelésére megoldást nyújthat az immunterápia, melynek segítségével az életveszélyes reakció kockázata igen nagy mértékben csökkenthető. A veszélyhelyzetek elkerülése végett tanácsos epinephrin injekciót hordanunk magunkkal, mellyel a súlyos reakciók a szakszerű segítség eléréséig csökkenthetők.
 
Az anafilaxiás sokk a test nagy területein okoz viszketést, kiütéséket, csalánkiütéseket, a csípés helyétől függetlenül. Jelentkezhet még duzzanat a torokban, nyelven, légzési nehézség, zavartság, hányinger, hasmenés.
 
Az American Academy of Allergy, Asthma & Immunology (AAAAI) szervezet a csípések elkerülésére a következőket ajánlja: Kerüljük el a rovarok territóriumát, kaptárát, mivel ezek védelmének érdekében ők is agresszívebben viselkednek, nő a csípések kockázata. Amennyiben mégis közel kerül hozzánk a rovar, maradjunk nyugodtak, s lassan távolodjunk, kerülve a hirtelen mozdulatokat.
 
Az illatosító szerek és az élénk színű ruhák vonzanak bizonyos rovarokat. Édes ételek, italok fogyasztása, vagy készítése közben szintén számíthatunk megjelenésükre. A bő szabású ruhadarabok is veszélyesek lehetnek, hiszen előfordulhat, hogy a rovar csapbába kerül öltözékünk és testünk közt.
 
www.orvostkeresek.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja