SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A betegségek valódi oka

Családinet [cikkei] - 2007-10-23
Előfordulhat, hogy nap, mint nap küzdünk a tünetekkel. A különböző orvosoknál tett látogatásaink során már több tucat gyógyszerre tettünk szert, állapotunk azonban továbbra sem javul. A megoldás, sokszor egyszerűbb, mint gondolnánk...
A betegségek valódi oka

Az allergiás megbetegedésekről általában a szénanáthás, vagy épp különböző bőrtünetektől szenvedő emberek látványa jut eszünkbe. Létezik azonban az allergiás reakcióknak olyan típusa, amely közvetlenül nem okoz tüneteket, így a valódi okok feltárása akár hosszú éveket is igénybe vehet.

A III. típusú allergia olyan késleltetett reakció, mely az egész szervezetet érinti. A probléma gyökere a bélrendszer nem megfelelő működésében keresendő, mely ennek következtében számos elváltozás kifejlődését eredményezi. A sérült bélszakasz megnövekedett áteresztőképességének következtében az étel antigének közvetlenül a véráramba jutnak, s azokat az immunrendszer idegennek ismeri fel.

Az eddig ismert és vizsgált allergiát (I. típusú allergia) az IgE antitestek közvetítik, tünetei az étkezést követően gyorsan maximum egy-két órán belül jelentkeznek. A III. típusú allergiát azonban az IgG antitestek okozzák, s a késleltetett reakció az étkezést követő 8-72 óráig is elhúzódik.

A tünetek rendkívüli változatosságot mutatnak, gyakorlatilag bármely szervrendszert (központi idegrendszer, légzőrendszer, bélrendszer, keringési rendszer, csont-izomrendszer) érinthetik, bármely szerven jelentkezhetnek. A betegség diagnózisát tovább nehezíti, hogy bizonyos reakciók tipikus allergiás tüneteket mutatnak, s előfordulhatnak késleltetett közvetett-IgE mechanizmusok is.

Az immunrendszer 80 százaléka a vékony- és vastagbél falaiban található, így érthető, ha a tünetek elsősorban ezen a területen jelentkeznek például IBS (Irritábilis bél szindróma), Chron-betegség, vagy épp krónikus vastagbél gyulladás formájában. A cukorbetegség, a magas vérnyomás, az autoimmun betegségek, pikkelysömör, krónikus fáradtság szindróma, migrén, az elhízás, csökkent pajzsmirigy működés és depresszió hátterében is gyakran rejtett táplálék intolerancia áll.

A táplálék intolerancia kezelésének módja az eliminációs diéta, melynek során minden lehetséges allergént mellőzünk étrendünkből, a teljes tünetmentesség eléréséig. Ezután fokozatosan egyesével újra fogyasztani kezdjük a kiiktatott ételeket, s így megállapíthatjuk melynek hatására jelentkeztek újra a tünetek.

Hazánkban ezen kívül a Budai Allergiaközpontban elérhető vérvizsgálattal járhatunk utána, hogy a szűrés során vizsgált 300 ételből allergiásak vagyunk-e legalább egy összetevőre. Az allergén megismerésén kívül fontos az egészséges bélflóra visszaállítása, a bélfal épségének visszanyerése.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja