SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Epertorta Anyák napjára

Németh Ági [cikkei] - 2004-04-29
Megjelent a piacokon a csodálatosabbnál csodálatosabb szemű eper, igazi csemege.
Epertorta Anyák napjára

Szervezetünk kiéhezett a friss gyümölcsre, most itt a lehetőség, hogy együnk is belőle és készítsünk egy kis finomságot.

Epertorta

Hozzávalók

Tészta: 8 tojás, 8 kanál rétesliszt, 8 kanál cukor, csipet só, késhegynyi szódabikarbóna

Töltelék:

  • 5o dk eper
  • 1 zacskó vanília puding
  • 25 dk ráma margarin
  • 20 dk porcukor
  • 3 dl tej
  • 3 kanál gríz
  • tejszínhab
  • színtelen tortazselatin por

Tésztakészítés: Piskótát sütünk

A tojásokat külön választjuk , a sárgáját kikevejük habosra cukorral, a fehérjét egy csipet só hozzáadásával kemény habbá verjük. A tojássárgájába lassan belekanalazzuk a habot, beleszitáljuk a lisztet és a szódabikarbónát. Nagyon finoman összedolgozzuk és a tortaformába öntjük. / a tortaformát előtte ki kell bélelni alufóliával, így nem ragad a tészta a forma oldalára/ közepes hőmérsékleten kell sütni.

A sütőajtót nem szabad kinyitni sütés közben, mert összeesik a tészta.

Krémkészítés: A tejből és grízből tejbegrízt készítünk. A cukrot és a rámamargarint habosra kikeverjük, és ha kihűlt, a tejbegrízt hozzáadjuk. Jól összedolgozzuk, a vanília pudingport hozzáadjuk. Jól kidolgozzuk a krémet.

A kész piskótát kettévágjuk, az alsó lapot megtöltjük a krém háromnegyed részével. Befedjük az eperszemekkel /a tetejére hagyunk díszítés céljára/, rátesszük a tortalap másik felét. A torta tetejére rákenjük a maradék krémet, és eperszemekkel díszítjük. Elkészítjük a tortabevonó zselatint a használati utasítás szerint, és amikor egy picikét dermedni kezd, bevonjuk vele a torta tetejét.

Hűtőbe tesszük és tálalás előtt tejszínhabbal körbedíszítjük. Kínáljunk hozzá külön tejszínhabot. Nagyon mutatós és finom torta. A hatás nem marad el, mindenkinek nagy élményt nyújt, nem csak azért mert dekoratív, hanem mert igazi csemege. A gyerekek nagyon szeretik.

Kép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja