SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Miért kell víztisztító?

Ali Zsolt [cikkei] - 2014-03-04
Ez talán a legfontosabb kérdés, amit feltehet magának az ember egy terméket látva, miszerint is kell-e neki. A válasz kissé furának tűnhet egy olyan ember tollából (vagy billentyűzetéből) aki víztisztító berendezések forgalmazásából él. Nem, nem kell víztisztító berendezés!
Miért kell víztisztító?

Sok fórum foglalkozik víztisztító berendezésekkel, kiváltó és víztisztaságot garantáló módszerekkel. Ezeknek elenyésző része elgondolkodtató, de a nagyobbik része egyenesen veszélyes és megkérdőjelezhető hatékonyságú, mi több ésszerűtlen. Természetesen addig jó, míg az emberek megoldásokon gondolkodnak, na de mégis meg kellene maradnunk a realitás talaján.

Volt például egy módszer, hogy nyáron a háztetőre feltett vízzel teli PET palackot a napon hagyva milyen jó víztisztaságot lehet elérni, mert a nap UV sugarai fertőtlenítik a palackban lévő vizet. Nehogy kipróbálja bárki is! Nem mennék bele kémiai vázolgatásokba, de nem véletlenül kell az ásványvizes palackokat a naptól védett, szobahőmérsékletű helyen tárolni. Tehát ilyen és ehhez hasonló „megoldásokról” el is feledkezhetünk, ha biztonságos vizet akarunk saját otthonunkban.

Lássuk, mi volt őseink idejében. Víztisztító berendezés a lakásban biztos nem volt és mégis milyen jól éltek nélküle. Nem halhatták azt a sok süket szöveget, amit víztisztítókat forgalmazó cégek mormolnak, így-úgy az egészségről. Itt jegyezném meg, hogy néha értelmetlen kísérleteken bemutatva és számomra is értelmezhetetlenül vagy megmosolyogtatóan áll a profi üzletkötő dumával körítve. Mert vannak ilyenek is, mint bármely iparágban!

Bezzeg az én időmben…

Halhattuk régebben szüleinktől az elcsépelt „mondókát”. Nézzük meg, hogy mit is jelent ez a régi időkre való hivatkozás a háztartási víztisztítás szintjén.

Azt tudjuk tehát, hogy nem volt víztisztítójuk, mert ugye az minek. Nézzük még meg, hogy mijük nem volt még és milyen jól éltek nélküle.

A lista kedvéért maradjunk csak a konyhában: mikrohullámú sütő, indukciós gáztűzhely, hűtőszekrény, vízforraló, kávégép, szódagép, turmix és még sorolhatnám, mik nem voltak régen. A szemléltetés végett ide beszúrnám még a mosógépet is (mert valakinél ez is a konyhában van).

Tehát ez a sok dolog nem volt és semmi bajuk sem volt szüleinknek. Igen, nem is olyan nagyon régre kell menni, amikor még ezek a tárgyak nem voltak elterjedve.

Mossunk a pataknál

Nem is olyan régen, nem volt mosógép a lakásokban. Sok helyen a patakhoz hordták a ruhákat és ott végezték el a tisztítási folyamatot és semmi bajuk nem volt.

A viccet félretéve! Önnek van annyi ideje és energiája, hogy a patakhoz járjon mosni? Ha van, akkor gratulálok (de a patakok tisztasága sem a régi) és őszinte elismerésem. Az emberek nagy részének viszont nincs erre idejük, energiájuk és lehetőségük. Mert a 21. században élünk és van munkahelyünk, családunk és egyéb kötelezettségeink, amik nem engedik meg azt, hogy a patakhoz járjunk mosni. Aki kertes házban él, az sem törvényszerűen tart haszonállatot és nem termeszt zöldségeket sem. Lehetősége ugyan lenne rá, de nem jut rá energiája és ideje a tulajdonosnak.

Ezért kellenek a fentiekben felsorolt konyhai gépek is, mert ha jól belegondolunk, akkor mindegyiket ki lehetne váltani valami „okos” módszerrel. Ezek a berendezések megkönnyítik az életünket és komfortosabbá teszik mindennapjainkat.

Érdekes megfigyelni ezeknek is a fejlődését. Maradva a mosógépes hasonlatnál, régebben az egyszerű HAJDÚ mosógép is megfelelt, míg mára már hiper-szuper mosógépeket vásárolnak az emberek. Miért, ha az egyszerű is jó volt?

A víztisztító korunk mosógépe

Ezt a fura kijelentést szoktam tenni a fenti példák után. Habár korántsem fejlődött olyan ütemben a háztartási víztisztítás, mint a mosógépek, de hasznosságuk megkérdőjelezhetetlen. Pontosan azért, mert kényelmet és komfortot biztosítanak. E mellet az esetleges kiszolgáltatottságunkat is megszüntetik. Ilyen például a túlklórozás, vízhálózati problémák stb… Nem is beszélve az ásványvizek cipekedéséről és aránytalanul magas áráról.

Víztisztító csak annak kell, aki sok időt, energiát és pénzt akar megtakarítani és nagyobb vízminőség biztonságot akar magának, mint aki nem. Ez ilyen egyszerű!

Fotó: bochimsang - 123RF.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja