SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Melyik víztisztító berendezést válasszam?

Ali Zsolt [cikkei] - 2015-07-08
Sokan fordulnak hozzánk ezzel a kérdéssel, aminek a megválaszolása nem is olyan egyszerű, hiszen sok mindentől függ.
Melyik víztisztító berendezést válasszam?

Vásárlóink elsődlegesen a konyhájukra szeretnék „méretre szabni” a víztisztító berendezéseket, ami sajnos tévút lehet. Ezeknek a berendezéseknek ugyanis a vízszűrési minősége nem feltétlen aránylik a méretéhez. Sok háztartásban a mosogató környékén és az alatt kevés a hely, mert ott a szelektív kuka, vagy befőttes üveg, tehát a legkisebb helyen szeretnék megoldani ezt a víztisztítós kérdést.

Valóban fontos információ vásárlás előtt a rendelkezésünkre álló hely, de mivel ezeket a berendezéseket (és elhelyezésüket) jócskán lehet variálni, ezért még nem láttunk olyan konyhát, ahova ne tudtunk volna megfelelően biztonságos víztisztító rendszert telepíteni.

Vásárlás előtt még nyomós érv a vételár, mint minden termék esetében. Az interneten kutakodva hamar rálelhet jó árú víztisztítókra. Itt fontos lenne utánajárni a garanciaidő és a szűrőbetét/szerviz ellátottságra, hiszen egy feltételezett olcsó ár nem feltétlen garantálja a legjobb választás hosszú távon. A magam részéről az autó vásárláshoz szoktam hasonlítani a víztisztító berendezések vásárlást, mert ezt is legalább 10, de inkább 20 évre kell választani. Tudom, hogy valaki évente cseréli le a kocsiját, de az is tudom, hogy van, akinél 30 éves víztisztító is remekül működik.

Értem azt is, hogy a víztisztítónkat nem fogja látni a szomszéd és nem annyira impulzív, mint a legújabb almás telefon, de azért fontos és meghatározó lehet a háztartás számára.

A döntést még meghatározzák (sajnos) az interneten terjedő „hasznos” információk, amelyeknek valóságtartalma elenyésző. Sajnos hazánkban a víztisztításhoz és a víztisztító berendezésekhez mindenki ért, még a szomszéd Józsi bácsi is. Valóban nem egy ördöngösség és nem is igényel sok iskolai előképzettséget, ha valaki a víztisztító berendezésekről akar szakszerűen prezentálni (ezt használják ki az üzletkötő cégek). Ide tartoznak még azok a cégek is amelyek internetes hirdetéseiben hatalmas butaságokat állítanak, aminek köszönhetően szegény víztisztítás után érdeklődőt teljesen bezavarják az erdőbe. Az „azt hallottam hogy...” kezdetű mondatok és hivatkozások, meg teljes mértékben kerülendőek. 
 

Milyen víztisztítási megoldások vannak?

  1. Vízszűrő kancsó. Egyszerű aktívszenes szűrőkapszula van benne, ami nagyrészt a klórtól és a mechanikai szennyeződésektől kíméli meg a használóját.

  2. Asztali, vagy mosogatócsapra szerelhető víztisztító. Szűrési képessége attól függ, hogy mennyi szűrőegység van benne. Elsősorban a klór, nehézfémek bizony százalékban és mechanikai szűrésre szolgálnak.

  3. Pult alatti, vagy egyéb víztisztító rendszerek. Itt is a szűrőegységek számától függ a szűrési minőség. Megegyezik az asztali víztisztítókkal, de már saját csapteleppel rendelkezik a szűrőegység pedig a mosogató pult alatt kap helyet.

  4. Ozmózis, vagy fordított ozmózis víztisztító. A legbiztonságosabb szűrési eljárás membrán öblítéssel 0,0001 mikronos szűrési résmérettel.

  5. Minden más víztisztító. Ide tartoznak a lúgosító vízionizátorok és mindazok a berendezések, amelyekről ideig nem volt szó. Hatásuk nem feltétlen a víztisztításra fejtődik ki, mint inkább a vízkezelésre. Ez például a vízionizátorok esetében a stabil lúgosítás, de természetesen rendelkezik szűrővel is.

Tanácsunk az, hogy határozza meg, hogy milyen minőségű víztisztítást szeretne elérni, és ha ezt már tudja, akkor válasszon elhelyezést (pult alatt, fölött) neki. Fontos minden esetben szem előtt tartani azt, hogy minimum 10 évre teszi le a voksát valamelyik víztisztító berendezés mellett.  

Fotó: PIX1861/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja