SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 konyhai trükk, amit minden háziasszonynak tudnia kell!

Családinet [cikkei] - 2015-01-16
A főzés tudománya általában anyáról lányra száll, és azt, hogy hogyan kell egy szöget beütni a falba, a dolgos kezű apák tanítják fiaiknak. De azt, hogy milyen apró trükkök léteznek a sütés-főzés és a ház körüli teendők könnyebbé tételére, nem biztos, hogy mindig elárulják őseink.
8 konyhai trükk, amit minden háziasszonynak tudnia kell!

Nézzünk néhány okos konyhai praktikát:

1. Hogy ne csípje a szemünk a hagyma aprítás közben, öntsünk a vágódeszkára egy kevés ecetet, majd egy konyhai papírtörlővel dörzsöljük bele a felületbe. Ezután jöhet az aprítás.

2. Ha nem tudjuk kinyitni a befőttesüveg tetejét, vegyünk két vastag gumit, majd egyiket tegyük az üveg tetejére, a másikat az üvegre. Így jobb lesz a tapadási felület, könnyebben le tudjuk csavarni a tetőt.

3. Honnan tudjuk, hogy friss-e a tojás? Tegyük bele egy pohár vízbe, ha feljön az a víz tetejére, akkor már jobb, ha nem fogyasztjuk el.

4. A vágódeszkát hatékonyabban meg tudjuk tisztítani, ha megszórjuk egy kevés sóval, és átdörzsöljük egy fél citrommal, majd ezután öblítjük le.

5. Hogy könnyebben meg tudjuk pucolni a tojást, a vízbe tegyünk egy kevés szódabikarbónát. Ha a víz el kezd forrni, vegyük le a tűzről, majd hagyjuk állni a tojásokkal együtt kb. 12 percet, és ezután fogjunk neki hámozni.

6. Könnyen magába szívja a cukor a nedvességet és használhatatlanná válik, ha nem megfelelően tároljuk. Ilyenkor adjunk hozzá 2 darab mályvacukrot, ez majd eltávolítja a felesleges nedvességet.

7. Helyettesíthetjük a jégkockát, egy-két szem lefagyasztott szőlővel. Ezt tegyük bele a pohár borba, sokkal ízletesebb, és mégis hideg lesz.

8. Ez ezüst evőeszközöket vagy a konyhai munkában elkoszolódott ezüst ékszereket egy gyors trükkel percek alatt fényesen csillogóvá varázsolhatjuk.

Forrás és fotó: Filantropikum.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja