SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Túlélési tippek családos lakáseladóknak

Rák Edit [cikkei] - 2016-04-20
A lakásmutatás akkor is felforgatja az életet, ha az ember egyedül él. Ha azonban egy olyan lakás kerül eladósorba, ahol egy egész család éli mozgalmas mindennapjait, valóban nem lesz egyszerű dolga az eladónak.
Túlélési tippek családos lakáseladóknak

Az állandó takarítás, folytonos rendrakás óhatatlanul és még inkább a hétköznapjaid részévé fog válni, hiszen soha sem tudhatod, mikor hív egy érdeklődő, aki akár azonnal megnézné a lakásodat. Természetes, hogy mindig azt szeretnéd, ha a legjobb formában lenne a lakás, és akármikor fogadhatnál érdeklődőket, de az élet nem állhat meg emiatt, ezért az eszeveszett takarítás helyett inkább fogadd meg az alábbi praktikus tippeket, hogy az egész család könnyebben átvészelhesse ezt az időszakot.
 

Hálószoba: Szerezz be egy ágytakarót!

Nyilván nincs kedved minden nap beágyazni, egy átlagos sietős reggelen csak becsukod a hálóajtót, és indulhat a nap. Ebben az időszakban azonban számolnod kell azzal, hogy ismeretlenek járják végig a lakásodat - beleértve a legtitkosabb zugokat is, amit alap esetben az ember nem mutogat a vendégeknek. Egy nagy ágytakaró hálás társad lehet ilyenkor: csak ráteríted az ágyra, és máris szebben néz ki, sőt egy picit megmarad az intim szférád, még ha be is néznek az érdeklődők a hálószobátokba. Nem is beszélve a higiéniáról, nyugodtabb lehetsz, ha legalább egy takaró elszeparálja az ágyat az ismeretlenektől.
 

Gyerekszoba: Tárolódoboz a gyerekjátékoknak

Ha gyakorlott szülő vagy, bizonyára nincs új a Nap alatt, de ha eddig nem tetted, most mindenképp szerezz be néhány nagyobb kosarat vagy dobozt a gyerekjátékoknak. Nyilván az érdeklődők se várják el, hogy minden élére legyen állítva egy kisgyerekes család lakásában, de az ilyen tárolókkal néhány perc alatt rendet varázsolhatsz a káoszból. Amellett, hogy átláthatóbb, rendezettebb a szoba, nem utolsó szempont, hogy az érdeklődők sem fognak apró építőkockákba lépni!
 

Konyha: Pakold el a megszáradt edényeket!

Egy családi ebéd utáni mosogatás nem egy leányálom, de ha már túl vagy rajta, ne sajnálj még rászánni néhány percet a pakolásra sem! Ha ugyanis bepakolod a szekrénybe az edényeket, akkor van igazán látszatja a mosogatásnak, és főleg egy pici konyhában rengeteget dob az összképen, ha a száradó edények helyett a tiszta konyhapult fogadja az érdeklődőt.
 

Vond be a kicsiket!

Számukra még nagyobb felfordulást fog jelenteni ez az egész procedúra, mint számodra, ezért fontos, hogy korának megfelelően már az első pillanattól tisztában legyen vele, mi fog történni. Magyarázd el neki, miért számít most különösen, hogy elpakolja a játékait, és ha azt érzi, hogy ő is részese valami fontosnak, talán még valódi lelkes kis segítőre is találhatsz! :)


 

Fixálj le “mutatós idősávokat”!

Üljetek össze a családdal, és határozzátok meg együtt, mikor lenne nektek a legalkalmasabb fogadni az érdeklődőket. Úgy alakítsátok ki ezeket az intervallumokat, hogy senkinek se borítsa fel teljesen az életét - különös tekintettel a gyerekekre, akiknek egyébként is nehezebb ez az időszak - és lehetőleg előtte maradjon némi idő a lakás rendbehozására.

Ha pedig megvannak ezek az időszakok, tartsd is magadat hozzá! Ha váratlan, vagy alkalmatlan időpontban jelenik meg az érdeklődő, az a mutatás színvonalán is meg fog látszani, ezért a vevő és a magatok érdekében sincs értelme elkapkodni a dolgot. Az érdeklődők miatt pedig ne aggódj: ha valakit komolyan érdekel a lakás, az talál rá módot, hogy szabaddá tegye magát az adott intervallumban!
 

Fürdőszoba: Időzítsd ügyesen a mosást!

Ha megvannak a mutatós időpontok, akkor ezek függvényében időzítsd a mosást! Legyen idejük a ruháknak megszáradni, hiszen senki nem kíváncsi a nappaliban felállított ruhaszárítóra, ráadásul a terek is kisebbnek, zsúfoltabbnak hatnak tőle. Ha vasalni nincs időd, akkor is pakold el a szárítót, a vasalásra váró ruháknak pedig szabadíts fel egy polcot a gardróbban, ahol zavartalanul pihenhetnek a mutatás végéig!

Remélem, hogy ezek a tippek megkönnyítik a család számára a “túlélést” az eladó sorban lévő lakásban, és hamarosan egy új, családbarát házba költözhettek! 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja