SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lakáseladás kisgyerekkel: 8 tipp, hogy könnyebben menjen

Rák Edit [cikkei] - 2015-12-07
A lakáseladás egy sok szervezést és figyelmet igénylő folyamat. Nem a legegyszerűbb, különösen akkor, ha családod van. És még komplikáltabb tud lenni, ha kisgyermeked van.
Lakáseladás kisgyerekkel: 8 tipp, hogy könnyebben menjen

A kicsik is sok szervezést és odafigyelést igényelnek. Nem olyan régen adtam el egy ilyen tulaj lakását, és arra gondoltam, jól jönne neked egy kis segítség.  Így a saját tapasztalataim mellett Ágnes, az anyuka tanácsait is átadom neked.

Az első és legfontosabb, hogy semmiképpen sem kell megijedned. Nem lehetetlen feladat ez sem, főleg neked, aki szülő vagy. Kicsit összetettebb a dolog, hiszen ez változás mindenkinek, a kicsi lelkivilágát is szem előtt kell tartani. Lássuk a tippeket, amelyekkel szeretném neked megkönnyíteni ezt az időszakot!
 

1. Ne titkolózzunk!

Ez egy elsődleges tanács. Mindenképpen mondjuk el gyermekünknek, hogy költözünk, új házunk lesz, és ezzel együtt egy új otthonunk is. Ez az alap felállás, és így minden sokkal könnyebb lesz.
 

2. Tegyünk számára természetessé!

A lehető legtöbb helyzetben próbáljuk meg megemlíteni az új otthont. Próbáljunk meg ez előnyökre koncentrálni: nem kell majd lépcsőzni, lesz saját szobája. Lesz konyha, ahol lehet együtt sütni, és nagy udvar, ahol játszani, közelebb lesz az ovi, stb. Ágnes szerint mindenképp pozitívan kell beállítani a dolgot, így ők például az eladni, elhagyni szavakat nem is használták kislányuk előtt. Ha megvan már az új hely, mutass képeket a szobájáról, a közös helyiségekről!
 

3. Lakásmutatás: nem gyerekprogram

A kisgyerekes szülő ügyfeleimnek, illetve azoknak, akik ezzel a kérdéssel megkeresnek, azt szoktam javasolni, hogy kisgyerek nélkül mutassák a lakást. Ez jelenthet problémát akkor, ha jelen szeretnél lenni te is, amikor mutatás van (és ingatlanossal dolgozol). Ha így vagy, akkor mindenképp próbáld meg megoldani, hogy valaki vigyázzon a kicsire. Ágnesék lakását esténként mutattuk, nélkülük. Náluk így meg volt oldva a felügyelet, és legalább együtt is tölthettek egy kis plusz időt. Ágnes azt javasolja, ha nehezen oldod meg a felügyeletet, a legnagyobb segítség lehet egy ingatlanközvetítő.
 

4. A kicsi napirendje legyen az első

Én is mint szülő fontosnak tartom, és Ágnes is megerősített ebben: igyekezzünk minél kevésbé felborítani gyermekünk napirendjét. Ezt náluk úgy oldottuk meg, hogy meghatároztunk egyrészt azokat a napokat, amelyeken mutatható a lakás (három nap volt), valamint megbeszéltük, hogy 20:00, azaz a fürdetés időpontjára mindenképpen befejezzük a mustrát. Az anyuka elmondása szerint így abszolút komfortos és kényelmes volt nekik, élhették az életüket tovább.
 

5. Ki a néni, meg a bácsi?

Ember tervez, isten végez, szokták mondani. Előfordul, hogy valamiért mégis haza kell jönni, vagy jelen van a mutatáskor a kisgyermek. Ebben az esetben mondjuk el nekik, hogy jöttek megnézni a lakást. Ehhez természetesen szükséges, hogy tudjon a gyermek az eladásról. Lásd 1. pont! :)
 

6. Dobozolás

A költözéssel járó dolgok azért jobban átalakítják az emberek mindennapjait. Ez lehet izgalmas a gyermeknek, de érdemesebb nélküle csinálni. (Valljuk be, haladni is jobban lehet! ) Ágneséknél az utolsó napokban nem is volt otthon gyermekük, a kicsi személyes dolgait, mindennapi használati eszközeit csak ekkor pakolta el.

Tipp: az utolsó pár napban, ha teheted, küldd el nyaralni a nagyihoz gyermeked!
 

7. Az új otthon

Ahogyan a bedobozolásnál nem, a kipakolásnál érdemes már bevonni gyermeked. Sokkal inkább belakja, magáénak érzi majd a helyet, ha saját dolgait maga rendezheti el. Ez könnyíti a megszokást is! Fedezzétek fel együtt a környéket, nem nagy baj, ha kicsit kimarad az bölcsiből/oviból a gyermek, és az első pár napot együtt, otthon töltitek. Ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy elfogadja az otthont.

Ha teheted, már a költözés előtt is látogassátok meg az új helyet. Így a kicsi megismeri, nem lesz annyira idegen számára.
 

8. Mikorra időzítsük?

Bár sokszor másképp alakul, ha vagyunk abban a helyzetben, igyekezzünk az iskolai/óvodai szünetben megejteni a költözést. Ágnesék szerencsés helyzetben voltak Dóra most kezdte az ovit, amit már nagyon várt. Iskoláskorú gyerekkel azonban nem merte volna bevállalni, csak a nyári szünetben.

Kisgyerekkel készülsz az eladásra? Vannak még benned kérdések? Tedd fel őket bátran!

Fotó: boulevard/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja