SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 hasznos trükk kisgyerekes anyukáknak

Teszáry Nikolett [cikkei] - 2017-05-05
A kisgyermekes anyukák élete csupa öröm és nevetés, amellett pedig rengeteg kihívás és nehézség. A mindennapi élet szervezése sem egyszerű feladat, de néhány ügyes ötlettel megkönnyíthetjük a dolgunkat.
8 hasznos trükk kisgyerekes anyukáknak

1. Előketartó

Az előkék, szakállkák tárolása mindig fejtörést okoz, hiszen nem ruha, nem edény. Ha egyszerűen az etetőszékre tesszük, rendszerint leesik. Ha azonban egy öntapadó fogast ragasztunk az etetőszék hátoldalára, máris kiváló helyünk lesz, ahová az összes ruhavédelmi berendezést felaggathatjuk.


 

2. Színezőtartó

Ha nálatok is megtöltik a filctollak, színes ceruzák, színező füzetek és feladatlapok az ebédlőasztalt, ezt az ötletet szeretni fogod. Egy egyszerű mosogatóra való edényszárítóból ugyanis pillanatok alatt rendszerezett színező komplexum válhat. A tányérok helyére a füzeteket, az evőeszközök helyére pedig a filceket, zsírkrétákat, ceruzákat tegyük, és máris rendezett és átlátható minden.


 

3. Tisztítószer kicsiknek

Aki próbált már kisgyermek mellett takarítani, az tudja, milyen lelkes segítőkké válnak már a legkisebbek is. A gondot az okozza, hogy, bár szeretnénk megtanítani nekik, mi a teendő, nehéz úgy eltiltani őket a vegyszerektől, hogy az ne szegje kedvüket.
A legjobb megoldás, ha készítünk a kis segítőnek saját tisztítószert. Egy fél citrom vízbe karikázva egy másfél-kétdecis pumpás üvegben teljesen megfelelő. Finom illatot áraszt, nem tesz kárt semmiben, és tökéletesen illik a szorgos kis kezekbe. Mellesleg a pumpás flakonok praktikusak akkor is, ha ecetet vagy olajat tárolunk bennük, hiszen gazdaságosan tudjuk használni őket, s felborul a flakon, akkor sem folynak ki.


 

4. Játékmosás

A magas hőfokot és vizet is bíró játékok tisztítása, fertőtlenítése gyerekjáték, ha segítségül hívjuk a háztartási gépeinket. A nagyobb darabokat betehetjük a mosogatógépbe. A kisebb darabokhoz pedig elegendő egy – biztosan záródó – fehérnemű mosózsák, ebbe akár a legót is beleboríthatjuk. Egy törölközőn a napon pillanatok alatt megszáradnak a mosógépből kivett játékok, míg a mosogatógép a szárítást is elvégzi helyettünk.


 

5. Székek, asztalok védelme

Ahol kisgyermek van, ott mindig ragad valamitől az asztal vagy a szék, legyen az csokoládé, festék, zsírkréta, vagy épp maradék gyümölcs, s fejtörést okozhat az eltávolításuk. Ha azonban befedjük a kiképzésnek gyakran kitett bútorokat viaszos vászonnal, könnyen törölhető, ellenálló felületet kapunk. Ahogy a vidéki nagymamáink a kamrapolcot vagy a stoki ülőfelületét – ugye emlékszünk még a kockás, nejlonos érzetű anyagra? - tűzőgéppel, vagy vékony szegekkel mi is befedhetjük védő réteggel bútorainkat.
 



6. Csúszásvédelem

A „repülőszőnyeg” problémája bizonyára nem ismeretlen ott, ahol szőnyegek vannak, minden háztartásban akad legalább egy közülük, amelyik csúszkál, ezáltal veszélyes. A problémát gyorsan és olcsón megoldja, ha szőnyeg hátoldalára húzunk csíkokat ragasztópisztollyal és hagyjuk azokat megszáradni. A csíkot igyekezzünk egyenletesen húzni, hogy szép felületet kapjunk.


 

7. Festés

Amint a megfelelő korba érnek és felfedezik a festés élményét, a gyerekek állandóan festeni akarnak. Persze kétpercenként kifogy a festék a tálból, ha nagyobb tálkát adunk, az pedig biztosan kiborul, vagy előbb utóbb belekönyököl valaki. Erre a problémára ad választ a kiürült szappanos flakon. A pumpás üveget ugyanis már a legkisebbek is tudják használni, így maguknak adagolhatják a festéket kicsi joghurtos, vagy szószos pohárkákba. Elegendő, ha jelen vagy, és szemmel tartod a kis művészeket, de nem kell minduntalan neked is összefestékezned magad a tubusokkal való küzdelemben.


 

8. Ecetet ide!

A méregdrága fertőtlenítők világában élünk, melyekből kisgyermekek mellett úgy tűnhet, sosem elég. Mielőtt azonban vagyonokat hagynál a drogériában, próbáld ki az ecetet. Fertőtlenítő, tisztító hatású. A szennyeződéseket feloldja, a ruhák színét viszont nem bántja, sőt fixálja azt is, aminek ereszt a színe. Ez nagyon hálás tulajdonság, amikor a télre eltett bicikli ülése, babakocsi huzata, lábzsákja, vagy bármely textília bepenészedik. A vízkő többé nem probléma, sem a fürdőszobában, sem pedig a gépekben, mint például a kávéfőző vagy a mosógép. Ez csak néhány lehetőség a sok közül, amire használhatod - ezért sosem árt, ha akad otthon egy üveg 20%-os ecet.

Ötletek és képek forrása: 
https://www.youtube.com/watch?v=EXVziRcGhus
https://www.youtube.com/watch?v=lwh51A5BbxU

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja