SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A lusta kertészek virága? - Megúszós muskátligondozás

Családinet [cikkei] - 2023-07-05
A muskátli nagyon hálás növény: gyorsan növekszik, strapabíró, bőségesen és hosszan virágzik, ráadásul nem igényel sok gondozást sem. A három legfontosabb feltétele annak, hogy tavasztól egészen őszig virágozzon, a napfény, a víz és a megfelelő tápanyagellátás. Továbbá az is sokat segíthet, ha időről-időre eltávolítjuk az elhalt hajtásokat.
A lusta kertészek virága? - Megúszós muskátligondozás

A Pelargonium for Europe (PfE) szakértői három hasznos tippel szolgálnak azok számára, akiknek a rendszeres öntözés, trágyázás és metszés túl nagy munkának bizonyul. Ezek alkalmazásával biztosítható, hogy a muskátli csak nagyon kevés gondozást igényel majd a későbbiekben.

Víztartályok vagy automata öntözőrendszerek használata

A muskátli szereti a napsütést és a meleg időt. Bár vastag szárának köszönhetően könnyedén kibírja a rövidebb száraz időszakokat, mégis rendszeres öntözésre van szüksége ahhoz, hogy megfelelően fejlődhessen és virágokat hozzon. A nyári forróságban akár reggeli és esti öntözés is szükséges lehet, víztartályok vagy automata öntözőrendszerek használatával jelentősen csökkenthető a locsolás gyakorisága.

Lassan oldódó műtrágya használata

Lassan oldódó műtrágya

A muskátli "mohó" növény, ugyanis különösen nagy tápanyagigénye van. Ahhoz, hogy a növény ideális környezetben legyen, érdemes néhány hét után folyékony műtrágyát a vízhez adagolni, még akkor is, ha a komposztot korábban már előtrágyázták. Ha ezzel nem akarunk bajlódni, a muskátli ültetésekor ajánlott a komposztba lassan oldódó műtrágyát keverni. Fontos: ahhoz, hogy a tápanyagellátás az őszi vegetációs időszak végéig kitartson, célszerű kilenc hónapos műtrágyát választani. Ha a hőmérséklet 20 °C fölé emelkedik, a növény általában több héttel a trágyázási időszak várható vége előtt felhasználja a tápanyagkészletet, és újratrágyázásra lesz szükség.

Öntisztuló fajták

Muskátli

A muskátli még bőségesebben virágzik, ha rendszeresen eltávolítjuk az elhervadt virágfejeket, azonban léteznek olyan fajták is, amelyek maguktól is megteszik ezt. Ezek a gazdagon virágzó, kocsányos muskátli fajták, amelyek maguktól levetik az elszáradt hajtásokat. Mivel ezek az öntisztuló típusok általában futónövények, ideálisak lehetnek egyaránt balkonládákban és függő kaspóban is.

Forrás: Pelargonium for Europe

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja