SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetes módszerek, amikkel növelheted a fogantatás esélyét

Családinet [cikkei] - 2022-04-20
 [X]

Míg régen a természetre bízták a fogantatást és a terhesség alakulását, addig napjainkban jóval tudatosabban szokás felkészülni a babavárásra és az utána való időre is. Egyrészt, mert egyre több nő szenved attól, hogy nem tud teherbe esni, másrészt a genetikai rendellenességeket is célszerű kivédeni már a lehető legkorábban. A drasztikusabb orvosi vizsgálatok és gyógyszerek szedése helyett először érdemes a legegyszerűbb, ám annál fontosabb dolgoknál kezdeni a felkészülést.
Természetes módszerek, amikkel növelheted a fogantatás esélyét

A következőkben olyan természetes módszereket sorolunk fel, amelyekkel növelheted az esélyeiteket, amennyiben éppen babát terveztek.

 

Mindennek az alapja: az életmód

Mielőtt rátérünk a konkrét tippekre, fontos leszögezni, hogy a helyes életmód nagyon sokat hozzátehet a fogantatás sikeréhez. Klisés, de az egészséges és változatos étrend mindennek az alapja. A megfelelő vitaminok és tápanyagok szervezetbe juttatása fontos, hiszen a tested úgy fogja ítélni, hogy minden adott egy új élet kihordására. A zöldségekben, gyümölcsökben gazdag étkezés, illetve a cukor és szénhidrát minimalizálása rendkívül jótékonyan hat a szervezetünkre és annak működésére.

A mozgás bizonyítottan jótékonyan hat az izomzat, a csontok egészségének megőrzésére, az emésztés megfelelő működésére, a stresszre, a fáradtságra és a libidóra is. Tehát a rendszeresen mozgóknak nagyobb esélyük van a teherbeesésre. Végül, de nem utolsósorban érintenünk kell a stressz kérdéskörét is: az elmúlt évtizedekben ez a mindennapjaink részévé vált, ami nemcsak a közérzetünkre, hanem az egészségünkre is kihat. Igyekezz kerülni az ilyen helyzeteket, meditálj és összpontosíts a belső békédre!

 

Természetes módszerek, amikkel növelheted a fogantatás esélyét

Íme néhány tipp, amelyekkel célzottabban is segítheted a fogantatást. Bár egyik sem ígéri, hogy 100%-os biztossággal terhességhez vezet majd, hozzásegíthetnek az áldott állapot eléréséhez.

Peteérés-kalkulátor

A peteérés-kalkulátor segítségével kiszámolhatjuk, mely napokon vagyunk fogamzóképesek, de a lehetséges teherbeesés időpontját is ki lehet vele mutatni, ami hasznos támpont lehet minden nő számára.

Méhpempő

A méhpempő szabályozza a hormonháztartást, elősegíti az ovulációt. Általában négyhetes kúrát javasolnak – ez nagyban támogatja a szaporító szervek működését és a szexuális tevékenység sikerességét is.

Vitaminok és ásványi anyagok

Egyes vitaminok fogyasztására is különösen ajánlott odafigyelni. Az egyik a B9-vitamin, azaz a folsav. Ezt általában terhesség alatt szokás szedni, de már babavárás előtt is ajánlott. Segít a magzatkárosodás csökkentésében, az egészséges teherbeesést pedig növeli. A B6-vitamin az ösztrogén- és progreszteronszint szabályozását befolyásolja, amelyeknek fontos szerepe van a fogantatásban. A progreszteron azért felel, hogy a fogantatás után is fennmaradjon a terhesség. A C-vitamin támogatja az immunrendszer egészségének és normális működésének fenntartását, segíti a vas felszívódását, illetve a progeszteronhormon termelődését is.

Az Omega-3 zsírsavak is hozzájárulhatnak a sikeres teherbeeséshez. Ezt a szervezet nem képes természetesen előállítani, de támogatja a petefészkek megfelelő működését, a méh vérellátását, és a hormonszintet is szabályozzák. Nemcsak a nők, hanem a férfiak termékenységére is jó hatással van, ugyanis a nők esetében az ösztrogénszintet szabályozza, míg a férfiaknál a spermiumok mozgékonyságát javítja.

Gravitáció

Régóta alkalmazott módszer, és nem bizonyított a hatásossága, de semmit nem veszítünk azzal, ha kipróbáljuk. Az aktus után feküdj a hátadra, sőt a lábakat is a magasba emelheted, hiszen ezzel is segíted a spermiumokat, hogy elérjék a petét és megtörténjen a megtermékenyülés.

 

Mikor forduljunk szakemberhez?

Ne essünk kétségbe, ha az első hónapokban sikertelenül próbálkoztunk, hiszen a fogantatás egy igen bonyolult és összetett dolog, amely nagyon sok tényezőtől függ. Az orvosok egy évnyi próbálkozás után javasolják a különböző meddőségi vizsgálatokat, amelyek választ adhatnak arra, miért volt eddig sikertelen a próbálkozás.
 
Ha erre kerülne sor, mindenképp őrizzük meg a nyugalmunkat és ne essünk kétségbe! A rágörcsölés, a folyamatos stressz csak árt a testünknek és a lelkünknek, ez pedig azt is gátolni fogja, hogy teherbe essünk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja