SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fontos tudnivalók a vízi játékokról

Családinet [cikkei] - 2009-08-13
Vízi játékok azok, amelyeket vízben lehet használni vagy vízzel. tehát beltérben használatos fürdőszobai játékok, a strandra szánt felfújható labdák, matracok. úszógumik. Fontos, hogy vízi játékokat mindig szülői felügyelet mellett és sekély vízben használják a gyermekek.
Fontos tudnivalók a vízi játékokról

Jó, ha tudjuk...

hogy nincs egészségesebb dolog, mint amikor gyermekeink a szabadban játszanak. Számukra a nyár, a víz és a strandolás elválaszthatatlan fogalmak. Az ehhez kapcsolódó vízi játékok felhőtlen és boldog időtöltést ígérnek a gyerekeknek.

Jó, ha tudjuk...

hogy a kicsik számára ajánlott merev műanyag medencék némelyikét homokozóként is lehet használni. Célszerű olyat venni, amelyet le lehet takarni, mivel így elkerülhető, hogy bogarak, falevelek kerüljenek bele. Ajánlatos a medencét félig árnyékos, félig napos helyen elhelyezni, hogy a játékba belefeledkezett gyerekek ne kapjanak napszúrást. A vízben pancsoló gyerekeket sose hagyjuk egyedül, valaki mindig ügyeljen rájuk!

Jó, ha tudjuk...

hogy a kádban, a kerti medencében vagy a vízparton használt vízi játékok kiválasztásakor érdemes figyelni arra is, hogy a játék ne csak szórakoztasson, hanem fejlessze is a gyermek képességeit. A legkisebbeknek a vízen úszó kedves figurák már elég elfoglaltságot adnak. A puha, nem mérgező és nyálálló játékállatok pasztell és erősebb színei jól stimulálják a látásérzékelést. A hangot is adó különböző formájú játékok kiválóan fejlesztik a hallást, a formaérzékelést. A nagyobbaknak érdemes olyan játékot venni, amely már szerepjátékra ösztönzi a gyermeket.

Jó, ha tudjuk...

hogy veszélyes 3 év alatti gyermekek kezébe olyan játékot adni amelyet a gyártó a 3 év feletti korosztály számára készített. Egyes ilyen játékok kis méretű elemei vagy leszedhető részei veszélyesek lehetnek a kicsik számára. A kisgyermekek mindent a szájukba vesznek, az apró alkatrészeket lenyelhetik vagy belélegezhetik, ezzel fuladásveszélyt idéznek elő. Ha a gyermek lenyeli a játék egy darabját, illetve ha bármely testnyílásába bedugja, haladéktalanul vigyük orvoshoz! Ne kísérletezzünk házilag az idegen test eltávolításával!

Jó, ha tudjuk...

hogy mindig a gyermek életkorának megfelelő játékot válasszunk. Fontos hogy a kisgyermek magától oldja meg a játék által kínált feladatokat, így sikerélménye további problémák megoldására sarkallja.

Hagyjuk a gyermeket saját színvonalán játszani. Ha egy játékkal a gyermek nem szabályosan, nem a szülő elvárásának megfelelően játszik, ne szóljunk rá, Ne siettessük a játék megtanulását, mert ezzel elvesszük az önbizalmát.



Jó, ha tudjuk...

hogy a legveszélyesebb vízi játékok azok, amelyekbe bele lehet ülni vagy rá lehet feküdni, például a kis felfújható csónakok, matracok, úszógumik stb. Ezeknél a levegő hirtelen eltávozása okozhat súlyos veszélyhelyzetet, amikor a gyerek pánikba eshet és elmerülhet a - talán nem is túl mély - vízben és megfulladhat.

A szülőnek nem szabad elfeledkezni az önfeledten játszadozó gyermek biztonságáról, ezért nagyon fontos megjegyezni azt, hogy vízi játékokat mindig szülői felügyelet mellett es sekély vízben használják a gyermekek. Lényeges előíras hogy a szelepzáró dugó még véletlenül se húzódjon ki és hirtelen ne távozzon el a levegő a felfújható matracból úszógumiból, játékcsónakból. Ez ellen visszacsapó szeleppel védekeznek a gyártók, a dugó tartósan rögzített és a játékba benyomható kivitelben készül.

Jó, ha tudjuk...

hogy a felfújható vízi játékok védő, illetve mentő eszköz céljára nem alkalmasak!

Jó, ha tudjuk...

hogy mire figyeljünk vízi játékok vásárlásakor:

  • Csak megbízható helyen vásároljunk vízi játékot!
  • Keressük a játékon vagy a csomagoláson a CE megfelelőségi jelölést. Ha nem találjuk, az azt jelenti, hogy vagy nem gyermekeknek szánták azt a bizonyos terméket vagy a játék használata nem biztonságos gyermekek számára.
  • A 3 év felettieknek ajánlott játékot ne vegyük meg a 3 évnél fiatalabb gyermekek számára! Az erre felhívó korcsoport jelölést feltétlenül vegyük figyelembe.
  • Leszerelhető kis játékelemeket a kisebb gyermekek lenyelhetnek, belélegezhetnek, azok fulladásveszélyt okozhatnak.
  • Nézzük meg, van-e olyan része a játéknak, ahová a gyerek ujja beszorulhat. Ha van, ne vegyük meg a játékot.
  • A játéknak ne legyen éles, hegyes széle, mert ezek sérülést okozhatnak, figyeljünk a játék minőségére!
  • Nézzük meg, felhívják-e a figyelmünket a kockázatok elkerülésének módjára. Ha van kockázat, ne vegyük meg a játékot!

forrás: www.nfh.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja